Доступність посилання

ТОП новини

Після демаркації кордону Литви з Білорусією, який стане зовнішнім кордоном ЄС, двері будинку литовського селянина упиратимуться в металевий паркан, а колодязь залишиться за кордоном


Після демаркації кордону Литви з Білорусією, який стане зовнішнім кордоном ЄС, двері будинку литовського селянина упиратимуться в металевий паркан, а колодязь залишиться за кордоном

Вільнюс, 13 вересня 2002 - Під час підготовки Литви до вступу в Європейський Союз східний кордон Литви стане зовнішнім кордоном ЄС, і його буде демарковано згідно з вимогами Брюсселя.

Селянин Юозас Адомоніс у селі Стрежюнай з приводу демаркації не радий. Металевий паркан заввишки 2 метри відітне його з дружиною Даною Адомонєне від єдиного джерела води – криниці, яка знаходиться на території Білорусії.

Кордон було делімітовано вже п’ять років тому. З того часу голова родини Адомоніс щоденно не менше від десяти разів перетинає кордон, ходячи до власної криниці в сусідню державу. Формально Адомоніс є порушником державного кордону, за що йому загрожує позбавлення волі до трьох років або штраф.

Як литовські, так і білоруські прикордонники на щоденне порушення кордону Адомонісом дивляться крізь пальці. Білоруси навіть залишили неперекопаною двометрову смугу, щоби литовцю не треба було з відрами через канаву стрибати.

Наприкінці минулого тижня садибу відвідали люди в формі прикордонників і заявили, що незабаром біля самого житлового будинку буде збудовано паркан із металевого дроту.

Відас Мікалаускас, мер Варенаського району, в якому стоїть садиба, також знає, що демаркаційна лінія – паркан пройде біля самого ґанку. Якщо відчиняти двері, то вони упиратимуться в кордон.

Поки що ані прикордонники, ані районна влада не виділили 2 тисяч літів (близько 500 доларів США), щоби викопати прикордонному мешканцю новий колодязь – на території Литви. Якщо купувати нову садибу, треба 10-15 тисяч літів. Литовські прикордонники пропонували селянинові стати інформатором і провести безкоштовно до садиби телефонну лінію, але Адомоніс відмовився. Садиба Адомонісів з не перекопаним кордоном уже більше року приваблює контрабандистів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG