Доступність посилання

ТОП новини

США – Ірак


США – Ірак

Прага, 16 вересня 2002 – Режим Саддама Хусейна і далі залишається найпекучішою міжнародною проблемою. Найближчим часом, як очікують оглядачі, Рада безпеки ООН ухвалить нову, ультимативну резолюцію у справі відновлення міжнародної інспекції іракських військових об’єктів, чого вимагають Сполучені Штати і Великобританія.

Хоча під тиском ООН і західних союзників адміністрація Буша відклала воєнний удар по Іраку, оглядачі, посилаючись на дотеперішній досвід і на останні заяви іракських офіційних осіб, передбачають відновлення дискусій про воєнну акцію США в Іраку. Нинішня резолюція ради безпеки мала би стати останнім шансом для Багдада, щоб відвернути удар. Держсекретар США Пауел заявив із цього приводу, що нова резолюція повинна включати чіткий графік виконання Іраком усіх вимог ООН. Така резолюція, за його словами, мала би бути готова протягом найближчих тижнів і не пізніше. Якщо цим разом Рада безпеки ООН не вживе радикальних заходів проти Багдада, підкреслив Пауел, то Сполучені Штати врешті зроблять це без підтримки ООН.

Тим часом радниця з питань національної безпеки США Кондолеза Райс у недільному телеінтерв’ю заявила, що досі Багдад не лише продовжує розробляти зброю масового знищення, а й надає притулок терористам Аль-Кайди.

Британські офіційні особи у неділю виступили з подібними заявами, висловивши підтримку адміністрації Буша у справі ультимативної резолюції Ради безпеки ООН. За словами міністра закордонних справ Великобританії Джека Строу, режим Саддама Хусейна буде силою усунено від влади, якщо він не знищить усі свої запаси зброї масового знищення.

За тиждень, точніше 24 вересня Великобританія має намір оприлюднити звіт про стан технічних і технологічних спроможностей Іраку виробляти хімічну, біологічну і ядерну зброю.

У сьогоднішньому номері газета «Лондон таймс», посилаючись на іракського ядерного науковця Хідіра Гамзу, який серед інших розпочинав іракську ядерну програму, а пізніше втік на Захід, пише про готовність Багдада закінчити розробку ядерної зброї ще до кінця цього року.

Хоча Росія й Китай стрималися від коментарів у справі воєнної акції у випадку, якщо Багдад не виконає останніх вимог Ради безпеки ООН, деякі арабські країни заявили, що вони підтримають нову резолюцію ради безпеки, яка мала би послужити останнім попередженням Саддамові Хусейну. Зокрема Саудівська Аравія заявила, що вона підпорядкується рішенням ООН і надасть свої військові бази для потреб союзницьких військ у випадку воєнної акції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG