Доступність посилання

ТОП новини

Україна стривожена ситуацією у Грузії


Україна стривожена ситуацією у Грузії

Прага, 16 вересня 2002 – Міністр закордонних справ України Анатолій Зленко закликав світову спільноту не стояти осторонь міжнародних конфліктів. Зокрема, у своєму виступі на Генеральній Асамблеї ООН у суботу, 14 вересня Анатолій Зленко висловив стурбованість України ситуацією в Панкіській ущелині Грузії.

Свій виступ в Організації Об’єднаних Націй глава українського МЗС зосередив на проблемах терору, тероризму та мирного вирішення конфліктів. «Для України поняття терору й тероризму не просто слова, - сказав Анатолій Зленко. – Український народ прожив не одне десятиліття в умовах терору, зведеного у ранг державної політики.» Далі український міністр закордонних справ сказав, що тоді, 70 років тому, світ не зреагував на геноцид понад 7ми мільйонів українців, що загинули в результаті Сталінського Голодомору, але нині у відповідь на виклик міжнародного тероризму світова спільнота продемонструвала свою рішучість.

Міністр закордонних справ України схвально згадав про успіх міжнародної присутності в Афганістані, про миротворчу місію у Східному Тиморі та нормалізацію ситуації на Балканах. Разом з тим він висловив стурбованість України розвитком подій на Близькому Сході та на теренах колишнього Радянського Союзу, зокрема, грузино-абхазьким конфліктом. «В Україні глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася навколо подій у Панкіськіому межигір’ї. Україна безумовно підтримує територіальну цілісність та суверенітет Грузії»,- сказав Анатолій Зленко і закликав сторони до мирного вирішення конфлікту.

Також Анатолій Зленко згадав про мирні ініціативи України на Близькому Сході і закликав палестинське та ізраїльське керівництво до початку мирних переговорів щодо створення Палестинської держави, включно з припиненням окупації, вирішенням питання кордонів, статусу міста Єрусалим та біженців. Анатолій Зленко ще раз нагадав про пропозицію України надати свою територію для проведення таких переговорів.

У контексті ситуації на Близькому Сході глава української дипломатії закликав Ірак до виконання резолюцій ООН і підтвердив позицію України стосовно, що Рада Безпеки ООН є єдиним легітимним органом, який має право схвалювати рішення щодо застосування сили.

Серед численних зустрічей, що їх глава українського зовнішньополітичного відомства провів у Нью Йорку, була розмова з міністром закордонних справ Іспанії Аною Паласіо. У цій розмові Анатолій Зленко привернув увагу іспанської сторони до проблеми закріплення юридичного статусу українських заробітчан в Іспанії.

Під час зустрічі з міністром закордонних справ Саудівської Аравії Анатолій Зленко дізнався про наміри королівства відкрити своє посольство в Україні.

Того ж дня, 14 вересня Анатолій Зленко зустрічався і з представниками української громади Нью Йорка. Під час цієї зустрічі міністр сказав, що він мріє про «українську Україну», в якій національна ідея сповідується кожним її громадянином, про Україну – повноцінного, шановного і впливового учасника Євроатлантичної спільноти, Європейського Союзу та НАТО. «В Україні зараз зароджується новий клімат, який, сподіваюся, дозволить реалізувати ці мрії та надії», - сказав Анатолій Зленко.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG