Доступність посилання

ТОП новини

Візит Президента Румунії в Україну


Візит Президента Румунії в Україну

Київ, 17 вересня 2002 - Президент Румунії Іон ІЛІЄСКУ, розпочинаючи 17-го вересня свій візит в Україну, підкреслив, що метою його перебування у Києві та Одесі є “надання нового змісту добросусідським стосункам, що існують між Україною й Румунією, і поглибленню українсько-румунських стосунків на міжрегіональному, міждержавному і загальноєвропейському рівні”. Що стосується питання розмежування державного кордону між Україною й Румунією, то цим, за словами Ілієску, повинні займатися на глави держав, а експерти у Києві та Бухаресті. Взагалі, Київ і Бухарест мають намір поглиблювати й розширювати співробітництво в усіх галузях, наприклад, у галузі освіти: 17-го вересня у Києві підписана відповідна міждержавна угода.

Не секрет, що нинішній Президент Румунії ще нещодавно очолював політичні сили, які виступають за відродження “Великої Румунії” і досі – на парламентському рівні – піднімають так звані “Буковинське” і “Бесарабське” питання. Це, укупі з проблемою оформлення держкордону між Україною й Румунією, ускладнило міждержавний переговорний клімат. І тон Іона Ілієску при відповіді на запитання про оформлення українсько-румунського держкордону був досить рішучим: «У нас з Україною немає розбіжностей у питанні оформлення держкордону. Питання кордону визначено у базовому договорі, які Румунія та Україна підписали 1997-го року. Донині існують певні технічні питання, які розв’язують експерти наших держав...”.

Іон Ілієску сподівається, що договір про угоду про розмежування морських просторів Україна й Румунія підпишуть після завершення роботи експертів двох держав. А лінія кордону по Дунаю має проходити по навігаційній течії річки, - наголосив Президент Румунії.

На думку Іона Ілієску і його українського колеги Леоніда Кучми, питання кордону не повинне затьмарювати перспективи поглиблення українсько-румунської співпраці, на чому наголосив Іон Ілієску: “Я приїхав в Україну, щоб підтвердити наші добросусідські стосунки і посприяти поглибленню двосторонніх взаємин у політичній, економічній, гуманітарній сферах”. За словами Л. Кучми, під час нинішніх переговорів глави двох сусідніх держав досягли консенсусу по найважливіших питаннях, серед яких розмежування морського шельфу й кордону по Дунаю, відкриття нових перехідних пунктів через кордон і поглиблення прикордонного співробітництва. Окремим пунктом дискусій було питання національних меншин, про що йтиметься на переговорах в Одесі 18-го вересня. З іншого боку, ні Кучма, ні Ілієску не деталізували, яким чином буде проведено розмежування морського шельфу, і як само проходитиме лінія українсько-румунського кордону по Дунаю.

Тим часом, допоки Президенти України й Румунії дискутували наболілі питання двосторонніх стосунків, представники української опозиції пікетували румунське Посольство у Києві, вимагаючи, щоб І. Ілієску “припинив спілкування” із Л. Кучмою. Звичайно ж, реакції на вимоги пікетників не було...

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG