Доступність посилання

ТОП новини

Юридична консультація: Чи потрібна прописка, щоб отримати фінансову допомогу у зв’язку з народженням дитини?


Юридична консультація: Чи потрібна прописка, щоб отримати фінансову допомогу у зв’язку з народженням дитини?

Київ, 25 вересня 2002 – У сьогоднішньому випуску юридичної консультації ми розглянемо деякі колізії, що виникають у зв’язку зі скасуванням в Україні такого інституту, як прописка, і запровадженням реєстрації громадян.

Слухач:

«Я закінчив вищий навчальний заклад у місті Львові, одружений. Моя дружина народила дитину, і ми хотіли отримати матеріальну допомогу. Нам сказали, що потрібно мати прописку. Ми були прописані в гуртожитку. З гуртожитка після закінчення Академії нас виписали примусово, а в ЖЕКу для того, щоб надати допомогу, вимагають прописку. Як нам діяти в такій ситуації?»

Володимир Ляшко:

Відповідає наш юридичний консультант Валентина Позинич.

Валентина Позинич:

Із запитання можна зробити висновок, що ні слухач, ні його дружина не є застрахованими в системі загального обов’язкового соціального страхування. Якби вони були застраховані, то допомога одноразова у зв’язку з народженням дитини виплачувалася б за місцем роботи одного з батьків.

Якщо вони обоє не застраховані, то право на допомогу регулюється Законом про допомогу сім’ям із дітьми. Ця норма передбачає, що допомога одноразова при народженні дитини виплачується за місцем проживання.

Як засвідчити місце проживання? Засвідчити місце проживання зараз можна шляхом реєстрації за обраним місцем проживання. Не прописка зараз здійснюється, а реєстрація за обраним місцем проживання.

Треба зазначити, що постановою Кабінету міністрів від 27 грудня 2001 року №1751 про порядок призначення виплати державної допомоги сім’ям із дітьми визначено, що допомога призначається за місцем проживання, але може бути призначена не за місцем постійного проживання, а за місцем фактичного проживання – за умови, що той, хто звернувся по цю допомогу, подасть довідку про те, що він не отримав допомоги за місцем свого постійного проживання.

Отже, в цьому випадку треба все-таки мати постійне місце проживання чи тимчасове місце проживання, але треба мати це місце проживання, щоб отримати допомогу. І треба поспішати, тому що право на цю допомогу є за умови звернення за нею впродовж 6 місяців із дня народження дитини.

Володимир Ляшко:

Це була рубрика «Юридична консультація на Свободі». Щовівторка і щосереди запитання слухачів і відповіді юриста звучать у програмі «Демократія і держава». Дзвоніть на наш київський телефон 490 29 00.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG