Доступність посилання

ТОП новини

Хорватський президент свідчить проти Мілошевіча в Гаазі


Хорватський президент свідчить проти Мілошевіча в Гаазі

Прага, 1 жовтня 2002 – Хорватський президент Стіпе Месіч свідчить на процесі проти Слободана Мілошевіча. У вівторок він звинуватив Мілошевіча в намаганні створити "велику Сербію". Месіч погодився виступати перед трибуналом із воєнних злочинів, бо вважає всіх рівними перед законом.

За свідченням Стіпе Месіча, уряд Сербії разом із військом підтримували сербських сепаратистів у Хорватії: "було очевидним, що влада в Сербії підплачувала їх, адже терористичні групи були озброєнні танками й зброєю, що їх мала лише армія".

Месіч був останнім керівником Соціалістичної федеративної республіки Югославія перед її розвалом у 1991 році, а президентом Сербії тоді був Слободан Мілошевіч. Сьогодні Мілошевіч, який сам захищає себе перед трибуналом, твердить, що Месіч не має права бути свідком на процесі, бо сам відіграв злочинну роль у розвалі Югославії. Ба й сам трибунал Мілошевіч уважає незаконним: "Цей нелегальний трибунал діє не в межах права, а в межах політики і розголосу".

Нині Міжнародний трибунал розглядає епізоди, пов’язані з громадянськими війнами в Боснії й Хорватії. Далі Стіпе Месіч про причини війни в Хорватії: "Мілошевіч сказав, мовляв, нехай Хорватія також відійде з Югославії – але не серби, які хочуть у ній залишатися. Територія, на якій жили серби, на його думку, мала залишатися в Югославії. Тобто Хорватія нехай відходить, хорвати також, але без території, де живуть серби".

Виступаючи в вівторок у Гаазі, хорватський президент звинуватив Мілошевіча у спробі створити "велику Сербію" на руїнах колишньої Югославії.

Слід сказати, що ніхто з урядовців колишньої Югославії досі не наважувався так відверто висловлюватися проти сербських екстремістів. Хорватія ж була однією з ініціаторів створення міжнародного трибуналу з воєнних злочинів у колишній Югославії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG