Доступність посилання

ТОП новини

Київ планує нову угоду з МВФ


Київ планує нову угоду з МВФ

Прага, 3 жовтня 2002 – Сьогодні минає рівно місяць з того часу, як сплила остання угода України з Міжнародним Валютним Фондом. Як розвиватимуться стосунки сторін далі? Про це я розпитувала голову місії МВФ з питань України Еммануела ван дер Менсбрухе.

Під час щорічних зборів МВФ, які відбулися нещодавно у Вашинґтоні, український уряд офіційно запропонував Фонду укласти нову угоду. Ще наприкінці літа український прем’єр Анатолій Кінах та віце-прем’єр з економічних питань Василь Роговий майже в унісон говорили про необхідність встановлення нових «безкредитних» стосунків з МВФ. Такі стосунки зберігали б номінально присутність МВФ в Україні, але були б на рівні консультаційних послуг експертів, і таким чином, уряд зміг би уникнути постійної критики за нездійснення тих, чи інших реформ.

Проте нова угода, що планується, не зовсім відповідає цьому уявленню українських урядовців. За словами голови місії МВФ із питань України Еммануела ван дер Менсбрухе, запропонована угода буде подібною до звичайної угоди стенд-бай, коли уряд, в разі необхідності, може скористатися коштами Фонду для підтримки платіжного балансу. Проте, як наголошує представник МВФ, український уряд особливо наполягав на тому, що він не збирається користуватися цими грошима. Сума резервного фонду, за повідомленнями, складатиме 600 мільйонів доларів.

Чи означатиме це, що експерти МВФ не будуть оцінювати виконання Україною умов надання позики, тобто проведення обіцяних ним реформ, - запитала я пана ван дер Менсбрухе. «Ні», - сказав він. «Умови цієї угоди є точно такі самі, як і умови звичайної позики стен-бай, і те, що уряд не планує вибирати гроші, нічого не змінює. Ми так чи інакше обговорюватимемо з урядом макроекономічні питання та структурну реформу», - пояснив представник МВФ. Практично це означає, що уряд буде змушений виконувати ті умови, які він візьме на себе під час підписання угоди, і йому не вдасться уникнути прискіпливих квартальних перевірок експертами Фонду.

Еммануель ван дер Менсбрухе відзначив успіхи України на шляху фінансової стабілізації і зауважив, що нова угода буде присвячена структурним реформам, які мають забезпечити Україні стабільне економічне зростання. «Щодо питань економічної політики, і особливо структурних реформ, в Україні і надалі залишаються деякі важливі сфери, де потрібні поліпшення: це, передусім, фіскальна реформа, банківський сектор та енергетика», сказав пан ван дер Менсбрухе.

Деякий поступ у цих питаннях Україна уже зробила, і голова місії МВФ сподівається, що переговори, які розпочнуться 20 жовтня намітять план стратегічних реформ в Україні на найближчі декілька років.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG