Доступність посилання

ТОП новини

Російська преса про Україну: «Вимога надати російському бізнесу певних гарантій також може стати однією з умов підтримки України Росією»


Російська преса про Україну: «Вимога надати російському бізнесу певних гарантій також може стати однією з умов підтримки України Росією»

Прага, 3 жовтня 2002 - Запланований на 6 жовтня візит Президента Росії Володимира Путіна до України викликав неабиякий інтерес у російської преси. У четвер цю тему порушує російський часопис «Новые известия», який стверджує, що прийшов кінець безкорисливості в українсько-російський взаєминах. І відтепер Росія висуватиме жорсткі умови за політичну підтримку президента України Леоніда Кучми.

«Кремль доклав величезних зусиль, щоб забезпечити перемогу Кучми на президентських виборах 1999 року і допомогти його блоку «За єдину Україну» стати першим на парламентських виборах минулої весни», - пише російський часопис «Новые известия». Але, очевидно, терпіння безкорисливості вичерпалося. І тепер за свою підтримку Росія висуватиме конкретні вимоги.

Зустріч Президента Росії Володимира Путіна з Леонідом Кучмою, яка запланована на 6 жовтня, відбуватиметься напередодні підписання угоди про створення українсько-російсько-німецького газотранспортного консорціуму. І цілком ймовірно, що таким удалим приводом лобіювання російських інтересів у рамках цієї угоди, Володимир Путін може скористатися, - мовиться у статті.

А офіційним приводом візиту Путіна до Запоріжжя, стало відзначення 70-річного ювілею двох знакових для російсько-української історії і російсько-українських взаємин підприємств: металургійного заводу «Дніпроспецсталь» і електростанції «Дніпрогес» - колишніх всесоюзних будівництв, - пише російський часопис і зауважує, що «Дніпроспецсталь» - найбільше металургійне підприємство, яке фактично є монополістом в країнах СНД з виробництва високоякісної сталі і сплавів, необхідних для авіакосмічної, енергетичної, транспортної й військової промисловості. Близько третини усієї продукції «Дніпроспецсталі» йде в Росію. При цьому це підприємство від 1999 року контролює російський бізнесмен Костянтин Григоришин, - пишуть «Новые известия». Автор статті зауважує, що останнім часом багато мовиться про те, що група Григоришина зазнає тиску з боку глави адміністрації Кучми Віктора Медведчука і українського олігарха Григорія Суркіса, під чиїм впливом, за досить дивних обставин, опинилися підконтрольні ще донедавна групі Григоришина «Сумобленерго», «Полтавобленерго» та «Львівобленерго». Окрім цього група Григоришина втратила деякі інші об’єкти. Якщо справи так ітимуть і далі, то Росія може втратити контроль і над «Дніпроспецсталлю». «Отже, - робить висновок російський часопис, вимога надати російському бізнесу певних гарантій також може стати однією з умов підтримки України Росією.»

Очевидно, що і сам по собі візит Володимира Путіна до України досить важливий для Леоніда Кучми саме тепер, коли у нього загострилися взаємини з опозицією. Окрім цього, значно більшу головну біль у Кучми викликає відмова Сполучених Штатів від фінансової допомоги Україні через нібито продаж Іраку радарного комплексу «Кольчуга». В подібних ситуаціях Росія традиційно виступає своєрідною «паличкою-виручалочкою» для України, - зазначає автор статті в російському часописі «Новые известия».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG