Доступність посилання

ТОП новини

Звернення Буша до народу


Звернення Буша до народу

Прага, 8 вересня 2002 – Своє понеділкове телевізійне звернення до американського народу президент США Буш майже цілковито присвятив проблемі Іраку. За словами Буша, режим Саддама Хусейна повинен знищити свої запаси зброї масового знищення і це змусить його зробити коаліція на чолі зі Сполученими Штатами.

Оглядачі розцінюють телевізійний виступ президента Буша, як новий, серйозний крок з метою заручитися підтримкою з боку американської громадськості і конгресу США у справі радикальних заходів проти іракського режиму, що, за словами президента США, ще не означає війни. Головна мета цих заходів – позбавити Ірак зброї масового знищення. Ми маємо всі підстави припускати найгірше, коли ідеться про Саддама Хусейна і його наміри щодо сусідів, Близького сходу і Сполучених Штатів, заявив Буш, назвавши Саддама Хусейна диктатором-самовбивцею, що має пристрасть до зброї масового знищення. У світі є чимало небезпек, однак ця, за словами Буша, з огляду на наявність в Іраку зброї масового знищення є найсерйозніша. Про це свідчать війни, які Ірак провадив останніми часами, використовуючи заборонену (міжнародними конвенціями) зброю масового знищення навіть проти своїх же громадян. Крім агресії проти Кувейту президент Буш мав на увазі 30-літню криваву, виснажливу війну з Іраном, а також вжиття хімічної зброї проти курдських повстанців на півночі Іраку 91-го року.

Посилаючись на дані розвідки й фахівців, Буш знову підкреслив, що протягом найближчого року Багдад спроможний закінчити розробку ядерної зброї, як лише зможе одержати хоча невелику кількість плутонію. Якщо ми дозволимо, щоб це сталося, каже президент Буш, то тоді Саддам Хусейн зможе шантажувати кожного, хто посміє виступити проти його агресії, і Багдад зможе домінувати на Близькому сході. Незабаром, як підкреслив Буш, конгрес Сполучених Штатів розгляне резолюцію, яка дасть йому право застосувати військову силу щодо Іраку. Після телевізійного виступу Буш отримав прихильні відгуки від представників обох партій у конгресі. Якщо ми не вживемо однобічних заходів, то не зможемо отримати всебічної підтримки, заявив з цього приводу конгресмен-республіканець Крістофер Шейз від штату Конектікут.

Тим часом міністр фінансів США О’Нейл заявив у понеділок у Гюстоні після звернення президента Буша до народу, що Сполучені Штати можуть собі дозволити воєнну акцію проти Іраку незалежно від її коштів. Свобода є безцінна, каже О’Нейл.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG