Доступність посилання

ТОП новини

Українська журналістка Тетяна Горячова з Бердянська, якій минулого року облили обличчя кислотою, не потребуватиме операцій, щоб повернути зір


Українська журналістка Тетяна Горячова з Бердянська, якій минулого року облили обличчя кислотою, не потребуватиме операцій, щоб повернути зір

Про це повідомили Горячову лікарі Південно-Західного медичного центру Університету Техас у Далласі у Сполучених Штатах, куди журналістка прибула на лікування.

Напад на редактора бердянської незалежної газети стався в січні минулого року в перебігу кампанії виборів мера міста – її газета «Бердянск деловой» пообіцяла надати всім кандидатам рівну площу на шпальтах.

А щойно в вівторок, повідомляє агентство Асошієйтед Прес, матері Горячової вдома в Україні погрожували телефоном невідомі, якщо сама Горячова у США розмовлятиме з журналістами. Але Тетяна Горячова наголосила в інтерв’ю агентству, що зустрічатиметься наступними тижнями з журналістами й студентами у США, щоб розповісти, як важлива для України незалежна журналістика. «Без неї ми ніколи не збудуємо демократичного суспільства», – заявила вона.

Раніше українські лікарі казали, що Горячовій необхідні дві операції, серед того й пересадка рогівки. Американські ж офтальмологи – фахівці з хімічних опіків з’ясували, що її зір відновиться майже повністю й без хірургічного втручання.

Подоріж Тетяни Горячової на лікування до США влаштувала американська неурядова організація IREX, яка, серед іншого, підтримує незалежні засоби інформації. А оплатити їй усі операції, які могли виявитися необхідні, запропонував анонімний донор.
XS
SM
MD
LG