Доступність посилання

ТОП новини

Кучма у Вірменії: оборона і джаз


Кучма у Вірменії: оборона і джаз

Прага, 10 жовтня 2002 - Президенти України та Вірменії обіцяють розширювати політичні, економічні та військові контакти між державами. Під час візиту Леоніда Кучми до Єревана 10-го жовтня урядовці підписали низку двосторонніх угод – у галузі оборони, енергетики, обміну таємної інформації, книговидавництва. Переговори відбувалися на тлі поліпшення економічних зв‘язків. Товарообіг між Києвом та Єреваном подвоївся минулого року до майже 40 мільйонів доларів. Йшла мова у Єревані і про Нагірний-Карабах. Тут український лідер позитивно оцінив останні вірмено-азербайджанські переговори і наголосив, що розв‘язання проблеми залежить передусім від сторін конфлікту. А ще Кучма пообіцяв Вірменії, що регіональне об‘єднання ГУУАМ, до якого входять Україна та Азербайджан, сприятиме економічному розвитку всіх країн Південного Кавказу.

Урядовці наголошують, що співпраця Києва та Єревана у військовій сфері має великий потенціал, але експерти Радіо Свобода кажуть, що Україна навряд чи може запропонувати Вірменії щось нове й цікаве. Причина – тісні контакти між Вірменією й Росією у цій сфері.

Тепер про коментарі вірменських журналістів. Газета "Аравот" пише, що під тиском опозиції та подальшої ізоляції на Заході Леонід Кучма хоче зміцнити свій режим за допомогою контактів із Росією та іншими колишніми радянськими республіками, включно з Вірменією. Газета зазначає, що Москва використовує цю унікальну можливість, аби повернути свою колишню провінцію у російську орбіту. У Вірменії також помічають, що президент Кучма відвідує Єреван, попри те, що президент Вірменії Роберт Кочарян виступив проти російської пропозиції надати Україні посаду керівника Ради голів держав СНД. Тим не менше, продовжує вірменська газета, у двох президентів є багато спільного. Недавні нападки Кучми на опозицію відображають таке саме ставлення його вірменського колеги до своїх політичних опонентів. Обидва лідери звинувачують своїх супротивників у дестабілізації політичного становища і категорично відмовляються відійти від влади, зазначає газета "Аравот."

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода у Єревані, у середу ввечері президент Вірменії запросив Кучму до популярного єреванського джаз-клубу "Араґаст." Це місце має сумнозвісну репутацію з вересня минулого року, коли охоронці вірменського лідера, як підозрюють, вбили людину у туалеті джаз-клубу. Лише одного з них покарали: після офіційного розслідування, котре, як кажуть, мало меті приховати правду, охоронця засудили до одного року ув‘язнення умовно. Як би там не було, джаз-клуб "Араґаст" залишається популярним місцем, де розважають іноземних гостей Вірменії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG