Доступність посилання

ТОП новини

Терористичний акт в Індонезії


Терористичний акт в Індонезії

Прага, 15 жовтня 2002 – Майже всі західні газети сьогодні відгукуються на терористичний акт на індонезійському острові Балі, унаслідок якого загинуло понад 180 людей і близько трьохсот інших було поранено. Хоча жодна з ісламських екстремістських груп не взяла на себе відповідальності за терористичний акт, багато з оглядачів пов’язують цю трагедію з діяльністю терористичної мережі Аль-Кайда, інші натомість наголошують на зростанні антизахідних настроїв у мусульманському світі.

Коментуючи кривавий терористичний акт на острові Балі, газета «Вашингтон пост» пише, що Індонезія, ісламська країна з найбільшою кількістю віруючих у мусульманському світі, є раєм для терористів як домашніх, так і для міжнародної терористичної мережі Аль-Кайда. Тому, як вважає газета, індонезійський уряд повинен вжити рішучих заходів з метою недопустити, щоб ситуація вимкнулася з-під контрою.

Тим часом газета «Інтернешанел геральд трібюн» містить коментар Сіднея Джоунса з Міжнародної кризової групи, який, навпаки, вважає, що індонезійський уряд своєю надмірною реакцією може спровокувати активізацію екстремістського руху у цій прозахідній мусульманській країні. На думку коментатора, терористичний акт не повинен вести до збільшення ролі армії в Індонезії, яка стала на шлях реформ. Далі, керівництво не повинно ухвалювати жодних нових антитерористичних законів, якими пізніше можна було би зловживати. Іншими словами, уряд не повинен допускатися надмірної реакції, яка могла б викликати радикалізацію місцевих ісламських екстремістських угруповань. При цьому автор підкреслює, що більшість населення на острові Балі – це буддисти. Тому заходи проти ісламських екстремістів тут могли б викликати емоції з обох сторін.

Варто навести ще один відгук на цю тему у лондонській газеті «Таймс». У редакційній статті газета аналізує психологічний бік кривавого терористичного акту в Індонезії. На думку газети, ісламські радикали здійснили терористичну атаку проти західних туристів не з конкретних політичних міркувань, а тому, що вони є частиною західної цивілізації, яку войовничий іслам розглядає, як ворога. Тому терор проти західних інтересів, на їхню думку, є виправданий і є боротьбою проти способу життя, який задушує іслам. У своїй параної, веде далі автор, терористи заграють на страху війни ісламу із Заходом. На думку автора, екстремізм процвітає як серед політичних діячів, так і серед мусульманських інтелектуалістів. І викликаний цей екстремізм почуттям несправедливості і досади, браком демократії, розривом між поколіннями, а також між віком інтернету на Заході й спробами ісламських консерваторів зберегти старий, віджилий спосіб життя.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG