Доступність посилання

ТОП новини

Плівки Мельниченка свідчать і про Одесу


Плівки Мельниченка свідчать і про Одесу

Одеса, 16 жовтня 2002 - А точніше, про Руслана Боделана, який, ще від 1998 року, за допомогою Кіровоградського обласного суду, обіймає посаду Одеського міського голови.

На Інтернет – сайтах “5 елемент” та “Набат” надруковано зміст однієї з розмов у кабінеті Леоніда Кучми. Головний герой там саме Руслан Боделан.

Дивно, але дотепер преса в Одесі не звернула належної уваги на цю вельми цікаву розмову.

Але, не залишилася вона поза увагою народного депутата України Юрія Кармазина.

На його думку: “Є всі підстави для порушення кримінальної справи.

Я бачу кілька ознак злочинів, за якими необхідно проводити розслідування щодо конкретної особи. Проводити його не важко. Це злочин називається “дача хабара”. Його важко довести.

Як правило, одна зі сторін має сказати про це. Або, той хто отримував, або той хто давав. Випадків коли притягують за дачу й отримання хабара практично немає. І тут дуже важко, бо мова йде про Президента держави. Тут є особливий порядок притягнення до кримінальної відповідальності, передбачений статтею 111 Конституції України.

Але, щодо будь якого іншого громадянина, в тому числі і міського голови, такого порядку не потрібно.

Тому слід вивчити всі обставини викладені у оприлюдненій розмові Леоніда Кучми і Руслана Боделана.

Вони вивчаються дуже легко. І кожен одесит, читаючи той текст, зрозуміє, що мова йде про реальну Одесу 2000 року, про реальні імена.

Ви пригадуєте як стурбована була влада в Одесі, коли показали часткову правду про торгівлю наркотиками, зокрема, на “Привозі”, на “Палермо”. Може ця торгівля потім зупинена? Ні, не зупинена.

Тому тут не лише на підставі хабара можна порушити кримінальну справу. Тут мова йде про ціну, яку заплатили одесити за те, що їх зґвалтували. Ця ціна – кілька унцій золота й контрабанда культурних цінностей.

Більш того для нас, для одеситів, дуже важливо що там мова йде про вбивство відомого журналіста, мого друга Бориса Дерев'янка.

Я вважаю, що Мельниченка мають терміново допитати з приводу цих плівок. Незнаю, як ще вистачає совісті у людей далі вести якісь засідання, виступати на телебаченні в той час коли фактично необхідно лише ознайомитися з текстом в Інтернеті і зробити висновки. Висновки мають зробити всі одесити. Рано чи пізно їм була б відома правда.

Я попережав суспільство, що в Одесі відбуваються складні процеси. Я попереджав, що все там робиться розмовою. Але, лише зараз це стало відомо.

Є ще інше питання. Чи вистачить у нинішніх правоохоронних органів та цієї влади мужності порушити за відомим фактом розмови між Леонідом Кучмою та Русланом Боделаном кримінальну справу?

Ігор Столяров: Саме про це йдеться....

Юрій Кармазин: Одразу можу сказати, що у них не вистачить...

Але, я їм раджу подумати, бо у кримінальному Кодексі є ще один склад злочину: “укриття особливо небезпечних злочинів і невжиття заходів”. Ті правоохоронці, які не вживають заходи будуть самі чинити кримінально-карний злочин, а значить можуть за це відповісти.

Там будь яка знаюча людина, яка ознайомиться з документами, жахнеться. Просто пропонуються мільйони голові держави. Це щось із фантастики, але нажаль схоже на правду, має ознаки цього.

Необхідна й термінова експертиза цієї частини плівок. Вона може бути проведена чи Федеральним бюро розслідувань у США, а потім можна буде посилатися на неї як на доказ в Україні й оголошувати звинувачення, брати під варту.

Або, експертиза може бути проведена тут, хоча, я розумію що у повному обсязі це не можливо, бо немає оригіналів плівок.

Слід наголосити, мова йде не про плівки. Мова йде про магнітні цифрові носії які фактично підробити неможливо.

При цьому ми ж знаємо стиль розмови Леоніда Кучми та Руслана Боделана.

Кожен одесит, у цьому випадку, має сам стати експертом і подивитися – схоже це чи не схоже. Потім робити висновки.

Я своїми висновками вже поділився”

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG