Доступність посилання

ТОП новини

Спроби дискредитувати католиків в Росії не припиняються


Спроби дискредитувати католиків в Росії не припиняються

Прага, 17 жовтня 2002 – Напружені стосунки між Росією і Ватиканом погіршилися цього тижня через чергову спробу дискредитувати католиків в Росії.

Скандал почався з того, що минулого тижня газета «Комсомольская Правда» надрукувала статтю під назвою «Бордель у московському монастирі». В статті йшлося про те, що у двох квартирах у центрі Москви, які належать ордену отів-францисканців, функціонує дім розпусти, і що святі отці, очевидно стоять за цим. Статтю супроводжували фотографії жінок у чернечих сукнях, з-під яких виглядає нижня білизна.

Францисканський орден в Росії з обуренням заперечує ці повідомлення. Отці-францисканці говорять, що квартири, в яких влаштовано бордель, дійсно зареєстровані на ім’я голови ордену отця Григорія Цероха, але орден здав квартири в оренду благодійній організації, коли знайшов для себе інші приміщення у Москві.

Отець Ніколай Дубінін, речник ордена в Росії, говорить, що ті, хто винайняв квартири францисканців, насправді ошукали їх: «Виявилося, що орендарі дійсно влаштували там справжній бордель. І це правда, але преса нічого не говорить про те, що протягом останніх 6 місяців отець Григорій поки що безуспішно, намагається видворити мешканців цього буднику розпусти з цих квартир та відновити свої права на них». Голова ордена навіть звертався до міліції по допомогу, але і цей захід не приніс результатів.

Що найбільше непокоїть отця Ніколая Дубініна, так це те, що не лише «Комсомольская Правда» представляє справу так, ніби отці францисканці, а не їхні шахраї-орендарі, утримують бордель. «Насправді крім цієї статті, яку ми негайно спростували, вийшла також передача на Першому каналі «Чєловєк і Закон», а також передача «Русскій Дом» на телеканалі Московія, де також говориться про те, що Францисканський орден в Росії перетворився на бордель. І на нашу думку, це вже не може бути помилкою одного журналіста. Як ми стверджуємо в офіційному протесті, це – підготовлена провокація», - говорить речник францисканців в Росії і додає, що його орден зараз обговорює ці публікації з правниками і незабаром звернеться до суду.

А тим часом офіційний речник Ватикану, Хоакін Наварро-Валлс заявив у понеділок, що проти Католицької церкви було влаштовано «негідну операцію» щодо її дискредитації. А ще минулого місяця голова Католицької церкви в Росії архієпископ Тадеуш Кондрусєвич звернувся до міжнародних правозахисних організацій зі закликом допомогти зупинити «широкомасштабну антикатолицьку кампанію» в Росії.

Стосунки між Православною та Католицькою Церквою в Росії особливо погіршилися після візиту Папи Римського Івана Павла ІІ до України, яку російський Патріарх вважає своєю канонічною територією. В самій Росії католиків звинувачують у прозелітизмі, тобто наверненні православних. Католицька громада, що налічує лише близько 600 тисяч вірних, зазнає за словами архієпископа Тадеуш Кондрусєвич і інших переслідувань – від відмови у можливості будувати нові церкви до актів вандалізму. При цьому керівництво Росії, яке устами президента намагається припинити протистояння, на думку багатьох оглядачів, підтримує Православну церкву, яка збільшила свій політичний і фінансовий вплив в російському суспільстві.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG