Доступність посилання

ТОП новини

У Нью-Йорку в Раді Безпеки ООН продовжено відкрите обговорення іракської проблеми


У Нью-Йорку в Раді Безпеки ООН продовжено відкрите обговорення іракської проблеми

Вашингтон, 17 жовтня 2002 - У Нью-Йорку в Раді Безпеки ООН у четвер продовжено відкрите обговорення іракської проблеми. Сполучені Штати продовжують дипломатичні зусилля, щоб досягти ухвалення жорсткішої резолюції Ради Безпеки, в результаті якої багдадський режим буде змушений виконати міжнародні зобов’язання та зліквідувати зброю масового знищення.

Представники понад тридцяти країн, переважно з групи неприєднаних до блоків держав, підтримали пропозиції повернення міжнародних військових інспекторів на іракську територію, однак, виступили проти застосування сили з метою змушення Багдада виконати резолюції Ради Безпеки ООН. Щоправда, остаточне слово у тій справі матимуть п’ятнадцять членів і, зокрема, п’ять постійних членів із правом на вето в Раді Безпеки. Виступаючи сьогодні в Казахстані, Генеральний секретар ООН Кофі Аннан висловив думку, що після теперішніх дискусій в Нью-Йорку буде схвалено ще одну резолюцію з суворішими термінами щодо повернення інспекторів до Іраку та виконання мандату ліквідації зброї масового знищення..

“На мою думку, є важливим, щоб Ірак виконав резолюції Ради Безпеки. Ірак перебуває під тиском практично усіх країн світу, які закликають до цього іракську владу“ - зазначив Кофі Аннан і додав, що “він вважає, що резолюцію схвалять також Сполучені Штати”.

Сьогодні (у четвер) державний секретар Сполучених Штатів Колін Пауелл обговорив іракське питання з російським колегою Ігорем Івановим. Як відомо, Російська Федерація, Франція та Китай наголошують на необхідності ухвалення нового документа в Раді Безпеки проте не погоджуються із внесенням положення про те, що у випадку невиконання Багдадом термінів резолюції буде санкціоновано застосування сили з метою ліквідації іракських арсеналів зброї масового знищення.

«Якщо буде зроблено спроби внести резолюцію, метою якою було б встановлення правової бази для силових сценаріїв, то, на нашу думку, це не служитиме меті врегулювання ситуації щодо Іраку,»– заявив міністр закордонних справ Російської федерації Ігор Іванов.

Адміністрація Сполучених Штатів указує на те, що іракський режим Саддама Хусейна вже одинадцять років нехтує резолюціями Ради Безпеки ООН, й після виходу міжнародних інспекторів чотири роки тому Багдад посилив розбудову арсеналів озброєнь масового знищення. У середу президент Сполучених Штатів Джордж Буш підписав спільну резолюцію Палати представників і Сенату Конгресу Сполучених Штатів, яка уповноважує США застосувати силу у випадку невиконання Багдадом резолюцій ООН. Буш, однак, наголосив на тому, що він сподівається, що буде знайдено мирну розв’язку цієї проблеми.

“Цією резолюцією Конгрес схвалив уповноваження застосувати силу. Я не давав наказу застосувати силу. Маю надію, що застосування сили не буде необхідним,” – заявив Буш і попередив: “Або іракський режим позбудеться озброєнь масового знищення, або заради миру Сполучені Штати очолять глобальну коаліцію з роззброєння цього режиму”. «У цьому не слід сумніватися,» - додав президент Сполучених Штатів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG