Доступність посилання

ТОП новини

25 найбагатших людей Центральної та Східної Європи


25 найбагатших людей Центральної та Східної Європи

Варшава, 21 жовтня 2002 - У минулотижневому номері польського тижневика “Впрост” було надруковано дослідження під назвою “25 найбагатших людей Центральної та Східної Європи”. Авторитетний польський щотижневик, який уже протягом десяти років друкує рейтинги ста найбагатших людей Польщі, вирішив вперше ознайомити свого читача із багатіями із сусіднього слов'янського оточення.

Мабуть, не важко здогадатися, що найчисельнішу групу багатих людей нашого регіону становлять представники Росії. Друге ж і третє місця у цій національній репрезентації зайняли відповідно Польща й Україна. Щоправда, Україна представлена тільки трьома особами, але їх сумарний капітал вивів наш край на третє місце у цій сумнівно-почесній номінації.

Шосте місце у рейтингу найбагатших людей центрально-східно-європейського регіону, згідно польського щотижневика “Впрост”, займає керівник футбольного клубу “Шахтар” із Донецька Ренат Ахметов. Своє багатство, оцінене журналом в 1,7 мільярда доларів, Ренат Ахметов завдячує контролеві над Індустріальним Союзом Донбасу, заводом Азовсталь, Алчевським Металургійним комбінатом, а також практично над усіма підприємствами, що продукують машини в Донецькій області – пише “Впрост”.

На другому місці серед українців, та на десятому в рейтингу журналу, опинився Віктор Пінчук – депутат та олігарх, більш відомий на батьківщині як зять президента Кучми. За даними журналу, мільярд і триста мільйонів доларів Вікторові Пінчуку принесли фірма “Інтерпайп”, яка контролює виробництво та продаж труб широкого діаметру, контроль над “Приват-банком”, заводом Криворіж-сталь. А також цілим рядом українських засобів масової інформації таких, як телеканали АйСіТіВі, СТБ, Новий канал, газетою Факти та інформагентством Українські новини.

Третій серед українців, голова адміністрації президента Кучми Віктор Медведчук із своїми вісьмастами мільйонів доларів зайняв тільки вісімнадцяте місце в рейтингу. “Контрольований ним клан соціал-демократів заробляє на продажі електроенергії, металургії, нафті та продажі машин, а також на інвестиціях у фінансовому секторі. Має також значний вплив на державне телебачення УТ-1, Інтер, студію 1+1, телеканал ТЕТ” – пише “Впрост”.

У редакційному коментарі до цього дослідження так охарактеризовано явище новобагатьків із бідних країн, колишнього радянського союзу. “Комбінація молодості, прогресивності, а також знайомостей і батьківських зв'язків – радянських апаратників та чиновників – у сполученні з хронічною нестачею грошей у радянському бюджеті” дозволяли сьогоднішнім багатіям із пострадянського простору заробляти мільярди швидкими темпами.

Однак, мільярди пострадянських багатіїв викликають здивування й обурення, але не захоплення. Автори даного дослідження зазначають, що у країнах, які зробили добрий поступ на дорозі до демократії і вільного ринку, наприклад, Чехії чи Угорщині, немає стількох міліардерів. Чому питають автори і самі ж відповідають: “Просто Чехія і Угорщина швидше за інших із того боку залізної завіси повернулися до нормальності. І зате тепер у них є заможний і чисельний середній клас”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG