Доступність посилання

ТОП новини

ООН – США - Ірак


ООН – США - Ірак

Прага, 28 жовтня 2002 – У понеділок Рада безпеки ООН у повному складі, тобто за участю всіх 15 членів розпочала завершальний етап обговорення американського проекту резолюції у справі роззброєння Іраку. Сполучені Штати наполягають, щоб голосування над проектом відбулися ще до кінця цього тижня.

Після тривалих дискусій і консультацій протягом минулого тижня й останніх вихідних із представниками постійних і непостійних членів Ради безпеки ООН адміністрація президента Буша сподівається, що американська резолюція у справі Іраку після деяких поправок буде ухвалена. Так три із п’яти постійних членів Ради безпеки – Франція, Росія і Китай тепер вимагають усунути із проекту резолюції погрозу про можливу воєнну акцію проти Іраку, яка означає автоматичний удар США у випадку невиконання Багдадом вимог удоступнити міжнародним інспекторам усі військові об’єкти і президентські палаци із прилеглими комплексами. Франція, яка вимагає взагалі усунути із тексту резолюції згадку про автоматичний воєнний удар, заявила, що вона може врешті представити на розгляд Ради безпеки свою контррезолюцію.

Тим часом на початку цього тижня представники делегацій країн - членів Ради безпеки зустрінуться із керівником групи міжнародних інспекторів Гансом Бліксом і директором Міжнародного агентства з питань атомної енергетики Могаммедом ель-Бараді, які представлять детальний план інспекції.

На пом’якшення позиції адміністрації США, як сподіваються деякі оглядачі, мали б вплинути також суботні масові антивоєнні протести у столиці США, на які зібралося приблизно сто тисяч американських пацифістів. Журналісти підкреслюють, що антивоєнний марш у Вашингтоні був найчисленнішою маніфестацією від часів масових протестів проти війни у В’єтнамі в 60-х і 70-х роках. Демонстрація протесту за участю сорока тисяч осіб відбувся у Сан-Франціско. Численні протести проти можливої акції США в Іраку в суботу відбулися також у кількох європейських столицях і великих містах.

Проти воєнної акції в Іраку у неділю висловилися і учасники самміту Азійсько-Тихоокеанської співпраці у Мексиці, на якому був присутній і президент Буш.

Ця внутрішня і міжнародна реакція на позицію Вашингтона у справі Іраку, як сподіваються численні оглядачі, мала би призвести до змін у проекті резолюції Ради безпеки, які виключили б автоматичний удар США по Іраку. Однак, про готовність до таких змін адміністрація США поки що не заявила.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG