Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїльський і палестинський керівники чолять проблемам


Ізраїльський і палестинський керівники чолять проблемам

Прага, 28 жовтня 2002 — Прем’єр-міністр Ізраїлю Арієль Шарон і керівник Палестинської автономії Ясир Арафат однаково наштовхнулися сьогодні на політичні випробування: Шарон ризикує втратити свою владну коаліцію й посваритися з Заходом, а Арафат мусить відвернути повстання у власному парламенті при затвердженні нового кабінету.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Арієль Шарон погоджується з міжнародним планом близькосхідного вреґулювання — але, як підтвердив він сьогодні свою позицію, відкидає повне замороження в будівництві єврейських поселень на окупованих теренах.

Таке ставлення суперечить одній із найперших вимог до Ізраїлю, що міститься в міжнародному мирному плані для Близького Сходу — зупинити розбудову поселень; а ще до цього додам, що міжнародна спільнота вважає саме існування єврейських поселень на палестинських територіях за незаконне.

Але не тільки взаєминам зі світом може зашкодити Шаронова позиція — а й стійкості його власної урядової коаліції. Коаліційний партнер Шарона, Партія праці, вчора ввечері вирішила не підтримати б’юджет на наступний рік, якщо цей б’юджет не буде змінено. Партія праці вимагає якраз припинити фінансування розвитку поселень: призначену нині на це суму в майже 150 мільйонів доларів вона вимагає віддати на соціяльні потреби: пенсіонерам, неповним родинам, студентам чи зубожілим містечкам. І якщо до середи, коли має затверджуватися б’юджет, владні партнери не дійдуть компромісу, Партії праці, можливо, доведеться залишити коаліцію — а це може призвести й до дочасних виборів.

Тим часом Арієль Шарон закликає до «національної єдності» — особливо потрібної, на його думку, після вчорашнього чергового бомбового нападу палестинця-самогубця, який убив із собою й трьох ізраїльських солдатів біля одного з єврейських поселень на Західному березі.

Керівник Палестинської автономії Ясир Арафат водночас чолить своїм проблемам: він мав сьогодні подати новий склад свого кабінету на затвердження Палестинської законодавчої ради — а в ній переважають представники Арафатового ж руху «Фатах», які далеко не завжди ладні в усьому згоджуватися зі своїм провідником.

І цього разу, по суті вже вдруге, Арафата врятував Ізраїль своїми суворими діями: із посиланням на «міркування безпеки» на сьогоднішнє засідання палестинського парламенту до міста Рамалли не було допущено понад десяток його депутатів. Таким чином Арафат зміг виправдатися, що через це мусить відкласти голосування — і отримав час до завтра, щоби ще подомовлятися зі своїми фатахівцями про підтримку кабінету. Попереднього разу ізраїльське військо, взявши Арафатову штаб-квартиру в Рамаллі в облогу минулого місяця, подарувало палестинському керівникові цілий місяць відстрочки в призначенні кабінету.

Іменування нових міністрів було б першим кроком до реформ із боку влади Палестинської автономії, яких від неї вимагає міжнародна спільнота в її плані близькосхідного мирного вреґулювання.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG