Доступність посилання

ТОП новини

Попри протести Москви, у Копенгагені відкрився перший Світовий чеченський конгрес


Попри протести Москви, у Копенгагені відкрився перший Світовий чеченський конгрес

Прага, 28 жовтня 2002 - Сьогодні у столиці Данії - Копенгагені відкрився світовий чеченський форум. Це перша спроба об’єднання усіх чеченців, що проживають за межами Росії. Кремль розцінив форум, як антиросійську акцію і відмовився проводити у Копенгагені самміт з Євросоюзом, який мав початися 11 листопада. Нараду вирішили перенести до Брюсселя.

Попри протести Росії ще до подій у московському театрі і особливо після них, у Копенгагені зібралися понад 100 учасників світового чеченського форуму. Вони засудили захоплення заручників у Москві, але сказали, що це - наслідок трагічних подій у Чечні. Кореспондент Hадіо Свобода Андрій Бабіцкий перебуває у Копенгагені. Ми запитали його про атмосферу на чеченському форумі після московських подій: "Депутат датського парламенту Хольгар Нільсен у своєму виступі закликав російську владу не відповідати на тероризм, як він сказав, "актами державного тероризму". Він заявив, що теракт у Москві, безумовно, нашкодив чеченцям і послабить їхні позиції в боротьбі. Після подій у Москві найбільшу стурбованість у доповідачів викликає те, що зараз російська влада може посилити тиск на чеченців, і, найвірогідніше, відповість на теракт у Москві силовими діями."

Чеченський конгрес працюватиме і завтра. На ньому планують ухвалити кілька резолюцій, в тому числі і ту, що засуджує захоплення заручників. Усі доповідачі на форумі, зокрема і спеціальний представник чеченського президента Масхадова - Ахмед Закаєв, говорили про неприпустимість тероризму; і попри застереження російської влади, ніхто з учасників не закликав до продовження війни, чи до опору будь-якою російським військам.

Після невдалої спроби тиску на датську владу з вимогою заборонити проведенння у Копенгагені чеченського конгресу, Росія відмовилася проводити у датській столиці самміт з Євросоюзом. Сьогодні міністр закордонних справ Данії Пер Стіг Меллер повідомив, що нараду перенесено до Брюсселя. Влада Данії заявила Росії, що Світовий чеченський конгрес – це громадська ініціатива, і уряд не має права цей конгрес заборонити.

Руслан Шамаєв з Північно-Кавказької редакції Радіо Свобода згадує, що 2 місяці тому під тиском Росії Туреччина відмовилася прийняти у себе чеченський форум. "Чеченці намагалися провести Конгрес у Стамбулі. Його готували, але турецька влада не наважилася на це. Данія – демократична країна із давніми традиціями, тому протести Росії не вплинули на неї, і датська влада дозволила чеченцям провести Конгрес."

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG