Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина має намір денонсувати міждержавну угоду «Про полегшений перетин кордону мешканцями прикордонних областей»


Угорщина має намір денонсувати міждержавну угоду «Про полегшений перетин кордону мешканцями прикордонних областей»

Київ, 12 листопада 2002 - Угорщина з наступного року має намір денонсувати міжурядову українсько-угорську угоду від 93-го року про спрощений перехід кордону мешканцями прикордонних областей. 7-го листопада у Будапешті угорські та українські експерти з консульсько-правових питань дискутували, яким чином врегулювати цю проблему, а також – як забезпечити нормальний перетин кордону між Україною та Угорщиною після запровадження візового режиму між двома сусідніми державами. Адже в Україні проживає значна кількість етнічних угорців, більшість з них - якраз у прикордонних з Угорщиною районах Закарпаття.

З вступом у 2004-му році Угорщини та Польщі до Європейського Союзу, Україна перетвориться на східний зовнішній кордон ЄС. І про спрощений перехід кордону між Україною і новими членами Євросоюзу можна лише мріяти. Не секрет, що нині для багатьох мешканців Закарпаття, Львівщини та Івано-Франківщини Угорщина стала “державою – рятівницею”: тисячі українців працюють в Угорщині, рятуючи свої родини від голоду і бідності. Це вже не кажучи про інший – діловий і гуманітарний – аспект українсько-угорської співпраці. Як каже голова інформаційного бюро “Угорщина – туризм” Світлана Кабиш, тури по цій державі користуються великою популярністю серед українців, на Закарпатті працюють десятки туристичних фірм, які спеціалізуються на “угорському туристичному напрямку”. І які можуть понести збитки після запровадження візового режиму між Україною та Угорщиною. Подібна проблема спіткає сотні турфірм по цілій Україні, - вважають фахівці Державної туристичної адміністрації України.

Тим часом, представники офіційного Будапешту переконані, що ще є час для розробки і втілення ідей та пропозицій, які зменшать негативні чинники після запровадження візового режиму між Україною та Угорщиною. Угорці сподіваються, що візовий контроль загальмує нелегальну міграцію і контрабанду зброї та наркотиків через український кордон. У Києві ж вважають, що денонсація угоди про спрощений перетин кордону мешканцями прикордонних областей і подальше введення візового режиму створить бар’єр для гуманітарних і торговельних контактів між двома державами.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG