Доступність посилання

23 Листопад 2017, Київ 00:55

Угорщина має намір денонсувати міждержавну угоду «Про полегшений перетин кордону мешканцями прикордонних областей»


Угорщина має намір денонсувати міждержавну угоду «Про полегшений перетин кордону мешканцями прикордонних областей»

Київ, 12 листопада 2002 - Угорщина з наступного року має намір денонсувати міжурядову українсько-угорську угоду від 93-го року про спрощений перехід кордону мешканцями прикордонних областей. 7-го листопада у Будапешті угорські та українські експерти з консульсько-правових питань дискутували, яким чином врегулювати цю проблему, а також – як забезпечити нормальний перетин кордону між Україною та Угорщиною після запровадження візового режиму між двома сусідніми державами. Адже в Україні проживає значна кількість етнічних угорців, більшість з них - якраз у прикордонних з Угорщиною районах Закарпаття.

З вступом у 2004-му році Угорщини та Польщі до Європейського Союзу, Україна перетвориться на східний зовнішній кордон ЄС. І про спрощений перехід кордону між Україною і новими членами Євросоюзу можна лише мріяти. Не секрет, що нині для багатьох мешканців Закарпаття, Львівщини та Івано-Франківщини Угорщина стала “державою – рятівницею”: тисячі українців працюють в Угорщині, рятуючи свої родини від голоду і бідності. Це вже не кажучи про інший – діловий і гуманітарний – аспект українсько-угорської співпраці. Як каже голова інформаційного бюро “Угорщина – туризм” Світлана Кабиш, тури по цій державі користуються великою популярністю серед українців, на Закарпатті працюють десятки туристичних фірм, які спеціалізуються на “угорському туристичному напрямку”. І які можуть понести збитки після запровадження візового режиму між Україною та Угорщиною. Подібна проблема спіткає сотні турфірм по цілій Україні, - вважають фахівці Державної туристичної адміністрації України.

Тим часом, представники офіційного Будапешту переконані, що ще є час для розробки і втілення ідей та пропозицій, які зменшать негативні чинники після запровадження візового режиму між Україною та Угорщиною. Угорці сподіваються, що візовий контроль загальмує нелегальну міграцію і контрабанду зброї та наркотиків через український кордон. У Києві ж вважають, що денонсація угоди про спрощений перетин кордону мешканцями прикордонних областей і подальше введення візового режиму створить бар’єр для гуманітарних і торговельних контактів між двома державами.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG