Доступність посилання

ТОП новини

Газета “Правоє дєло” в Одесі стала об’єктом тиску з боку працівників прокуратури...


Газета “Правоє дєло” в Одесі стала об’єктом тиску з боку працівників прокуратури...

Одеса, 25 листопада 2002 - Ситуація зі свободою слова в Одесі залишається вельми складною. Підставою твердити це є події навколо популярної в місті газети “Правоє дєло”. Тиск на це видання щодня посилюється. У боротьбу з нею залучено навіть правоохоронців.

Цього року в газеті “Правоє дєло” вийшла у світ стаття головного її редактора Леоніда Штекеля присвячена діям працівника Жовтневого управління з питань боротьби з організованою злочинністю, оперуповноваженого пана Півторака на книжковому ринку Одеси, які, на думку автора, мали характер неприхованого порушення прав людини.

Від часу оприлюднення статті події навколо видавничого Центру “Негоціант” – видавця газети “Правоє дєло” – розгортаються таким чином що журналісти вважають за можливе заявити про спробу політичної розправи з боку прокуратури Жовтневого району і районного управління з питань боротьби з економічними злочинами за допомогою відвертого тиску.

У редакції газети “Правоє дєло” неодноразово влаштовували обшук, а видавництво “Негоціант” дотепер намагаються позбавити приміщення. Тривають погрози на ім’я заступника головного редактора газети Ірини Голобородько.

Редактор Леонід Штекель не вірить у те, що дії працівників прокуратури мають випадковий характер.

“Останнім часом міліція розпочала викликати на бесіди працівників газети та видавництва студії “Негоціант”. Під час цих зустрічей їм пропонували написати заяви про те, що у видавництві їм не сплачували зарплату. Дивно, що ці заяви було написано саме у міліції без попередніх скарг до дирекції. На людей психологічно тиснули. Під час бесід лунали обіцянки відкрити нову карну справу на Леоніда Штекеля”

Ірина Голобородько, зі свого боку, наголосила, що “ситуація навколо видавництва “Негоціант” є реальною ілюстрацією того як в Одесі та області підтримують середній бізнес”.

Редакція популярної в Одесі газети “Правоє дєло” закликала працівників регіональних мас медіа , правозахисні організації дати оцінку діям прокуратури та підтримати колег.

Нажаль, на проведену в Одесі прес-конференцію прийшли лише три журналісти – від радіо “Свобода”, газет “Работа і отдих” та “Вечірня Одеса”... Інших питання утисків журналістів, схоже, не цікавить...

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG