Доступність посилання

ТОП новини

Лауреатами премії впливової правозахисної організації Міжнародна ліга прав людини – цього року стануть Ебергард Радзувайт та Марина Шубарт за їхній внесок у розвиток контактів Німеччина - країни СНД


Лауреатами премії впливової правозахисної організації Міжнародна ліга прав людини – цього року стануть Ебергард Радзувайт та Марина Шубарт за їхній внесок у розвиток контактів Німеччина - країни СНД

Берлін, 6 грудня 2002 - Впродовж от вже тривалого часу 36-річна Марина Шубарт активно займається проблемами колишніх підневільних робітників з України. Вручення цієї поважної нагороди відбудеться в неділю в Берліні. До речі, медаллю імені Карла фон Оссицького свого часу було нагороджено таких відомих особистостей, як німецьких письменників Генріха Белля та Гюнтера Грасса, віттенберзького теолога Фрідріха Шорлеммера.

Все розпочалося три роки тому. Марина Шубарт, яка народилася в Києві, але вже тривалий час живе в Берліні, побувала на одній із зустрічей колишніх підневільних робітників у Сімферополі.

„Я побачила, що ці люди не мають жодної допомоги, або підтримки, що практично ніхто не збирається по-справжньому відстоювати їхні права. Тоді я зрозуміла, що маю вибір – або заплющити очі, зробивши вигляд, що мене це не цікавить, або допомагати цим людям.“ Марина Шубарт вирішила відстоювати права колишніх невільників. Оскільки саме про остарбайтерів у Німеччині раніше згадували не часто, вона почала організовувати виставки, намагаючись привернути увагу німців до тих людей, яких за часів націонал-соціалізму вивезли на примусову працю. Разом з берлінським товариством „Контакти“ було розгорнуто кампанію із збирання пожертвувань на допомогу для колишніх невільників „третього рейху“.

„Зібрані гроші я особисто везу в Україну і розподіляю їх серед тих колишніх остарбайтерів, які живуть в найгірших умовах, які більше не в стані самі собі допомогти, оскільки, наприклад, вони прикуті хворобою до ліжка.“ В Україні Марина Шубарт тісно співпрацює з товариствами жертв фашизму. Від них вона отримує також списки людей, які потребують термінову допомогу. Крім того, Марина Шубарт допомагає колишнім невільникам розшукувати документи, необхідні для отримання відшкодування з компенсаційного фонду. За її словами, пошук, нажаль, відбувається дуже складно. Через те, що багато документів остаточно втрачено, лише п’ятнадцять відсотків тих, хто надіслав запити, можуть сподіватися на позитивну відповідь.

Врешті на діяльність Марини Шубарт та берлінського товариства „Контакти“ звернула увагу впливова правозахисна організація Міжнародна ліга прав людини, яка, починаючи від 1962-го року нагороджує медаллю імені Карла фон Оссицького тих, хто відстоює права людини, хто продемонстрував мужність пливти проти течії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG