Доступність посилання

ТОП новини

Українці Росії: занедбані Києвом і проігноровані Москвою


Українці Росії: занедбані Києвом і проігноровані Москвою

Прага, 9 грудня 2002 – Попри гучні декларації з боку влади, за рік України в Росії багатомільйонна українська діаспора в цій державі так і не змогла вирішити принципових питань, які постали перед громадою. Про це сказав Радіо Свобода голова об’єднання українців Росії Олександр Руденко-Десняк. Ба більше. На його думку, про українську діаспору мало дбають і в Києві.

Українська громада в Росії й далі лише мріє про те, щоб отримувати інформацію та освіту рідною мовою. В Росії досі немає жодної української телевізійної чи радіо програми на федеральному рівні, жодного такого видання. Про ці проблеми знову йшла мова у квітні на Третьому конгресі українців Росії, який запропонував Кремлеві створити федеральну програму підтримки української культури. Пояснює Олександр Руденко Десняк: "За доручення конгресу я звернувся до віце-прем’єра російського уряду Валентини Матвієнко з спеціальним листом з цього приводу і запропонував приступити до вироблення цієї програми і до її певної реалізації. При цьому програма, те, що ми пропонуємо, це не є щось надмірне і абсолютно нереальне, а йдеться про те, щоб дуже тверезо подивиться на стан речей. Потім скоригувати ці програмні речі, якби вони були, з програмою про закордонне українство, що її схвалила українська держава, і таким чином зробити якісний крок вперед. Цього зроблено не було і фактично якоїсь зрозумілої відповіді від російського уряду на це звернення я не одержував."

Голова об’єднання українців Росії каже, що громада дуже часто залежить від доброї чи злої волі конкретних чиновників. Ще сумніша інша обставина. Немає реальної підтримки і з боку рідного Києва, попри обіцянки і захоплюючі плани. Олександр-Руденко-Десняк:

"Попередня програма закордонне українство 2000-го року була виконана на 8 відсотків. Сьогоденна програма це закордонне українство до 2005-го року, маємо вже поріг 2003-го року. Я поки що не бачу абсолютно ніяких реальних ознак того, що ця програма буде виконуватися. Немає ні фінансування, ні якихось помітних організаційних заходів. Тобто, жодних порухів у цьому відношенню не робиться."

Голова об’єднання українців Росії не покладає великих надій на уряд нового українського прем’єра Віктора Януковича. На думку Руденка -Десняка, ставлення до діаспори це проблема набагато глибша ніж проста зміна чиновників. Йдеться про національно-державне усвідомлення, якого поки що на київському олімпі немає. І тому в рік України в Росії, як і багато років перед тим, українська діаспора розраховує передовсім на власні сили.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG