Доступність посилання

ТОП новини

Президент Буш демонструє бажання виправити американську економіку


Президент Буш демонструє бажання виправити американську економіку

Прага, 9 грудня 2002 – Джона Сноу призначено новим Міністром фінансів США. Його кандидатуру ще має схвалити Сенат. Сноу замінив на цій посаді Пола О`Ніла, який подав у відставку минулої п’ятниці разом із Лоуренсом Лінді, радником президента з економічних питань. Про щойно призначено скарбника Білого Дому Джона Сноу та про причини заміни президентом Бушем своєї економічної команди – матеріал Ольги Буряк.

Новий Міністр фінансів США 63-річний Джон Сноу дотепер очолював найбільшу в Америці залізничну транспорту корпорацію "Сі Ес Екс" (CSX), яка за даними агентства "Ассошіейтед Прес" фінансувала виборчу кампанію Буша.

Сам шеф Білого Дому назвав Сноу видатним бізнесменом, експертом з економічної політики, науковцем і громадським діячем. Далі президент Буш: "Джон Сноу повертається до громадського життя у важливим момент для нашої економіки: інфляція – під контролем, що зберігатиме доступними ціни на їжу, одяг та інші предмети побуту. Відсоткові ставки на іпотеку найнижчі в історії, що забезпечує добрі ціни на житло для мільйонів американців."

Рішення президента призначити нового міністра фінансів пов’язують із зростанням рівня безробіття у США: у листопаді він був найнижчим за останні 8 років, і зараз становить 6 відсотків. Сноу пообіцяв посилювати економіку і боротися з безробіттям: "Я обіцяю вам спрямувати мій досвід, мій вплив, мою енергію на відродження економіки, на створення середовища, в якому усі роботодавці, починаючи від малих підприємців, і закінчуючи великими інвесторами – розвиватимуться і процвітатимуть."

Радіо Свобода звернулося до економіста з незалежного Вашингтонського Інституту "Heritage Foundation" Девіда Джона із запитанням, чому президент Буш вирішив замінити своє економічне оточення? На думку Джона, відтоді як Буш-молодший став на чолі Білого Дому майже 2 роки тому, він ніколи не забував помилок свого батька – Буша -старшого. Батько програв вибори Клинтону у 1992 році через неувагу до економічного спаду кінця 1991 року, і надто велику зайнятість війною у Перські затоці. Говорить економіст Девід Джон:

"Через стале послаблення американської економіки, аби його не звинуватили в ігноруванні внутрішніх проблем і цілковитому зосередженні на закордонній політиці, як це робив його батько, цей президент вирішив продемонструвати раз і назавжди, що економіка важлива для нього, і що він береться її оживити".

Іншою, не менш вагомою причиною заміни Бушем економічної команди називають суперечку у Білому Домі довкола скорочення податків. Невдовзі після того як він став президентом у січні 200 року, Буш переконав Конгрес у необхідності скорочення податків, що коштувало б американському бюджету майже півтора мільярда доларів. Економіст іншого дослідницького інституту у Вашингтоні "Brookings Institution" Баррі Босворт вважає причиною відставки, зокрема, міністра фінансів О `Ніла -суперечку щодо податків. "Він О`Ніл, каже Босворт, не міг підтримувати ідеї значних скорочень податків на тлі зростання бюджетного дефіциту."

Слід додати, що за останній рік через слабку економіку і коштовну війну з тероризмом федеральний бюджет США з прибуткового перетворився на дефіцитний.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG