Доступність посилання

ТОП новини

Ахмед Закаєв, представник чеченського лідера Аслана Масхадова залишиться на волі – таке рішення ухвалив сьогодні суд у Лондоні


Ахмед Закаєв, представник чеченського лідера Аслана Масхадова залишиться на волі – таке рішення ухвалив сьогодні суд у Лондоні

Прага, 11 грудня 2002 – Наступне засідання суду, на якому буде розглянуто запит Росії про екстрадицію Закаєва, відбудеться 9 січня.

Сьогодні в інтерв"ю радіо Свобода Ахмед Закаєв повідомив:

"Сьогодні, 11 грудня, я мав з"явитися до суду для того, щоб уже суддя затвердив запобіжний захід, що його 5-го числа для мене визначили, (тобто це щось на кшталт домашнього арешту - я не маю права виїжджати - намагатися робити документ, який би мені дав змогу виїхати в іншу країну і що кожної ночі і кожного дня я маю перебувати за адресою, за якою я мешкаю".

Ахмед Закаєв, який прибув до Лондона із Копенгаґена минулого четверга, був заарештований, але майже відразу його звільнили під грошову заставу, надану британською правозахисницею і відомою акторкою Ванессою Редгрейв.

Російська влада, яка звинувачує чеченського представника у тяжких злочинах, домагалася його екстрадиції із Данії. Суд Данії визнав надані Росією докази недостатніми для доведення вини Закаєва і звільнив його.

Я звернулася до директора Північно-кавказьеої редакції радіо Свобода-Вільна Європа Аслана Аюбова з проханням – прокоментувати ситуацію довкола Ахмеда Закаєва і , зокрема, довкола заборони його пересування в європейському просторі.

Говорить пан Аюбов:

"Закаєв, як виглядає, перебуває у списку розшукуваних осіб, що його Росія розповсюдила за допомогою Інтерполу, ці списки є в усіх країн, які входять до цієї організації. Як довго ім"я Закаєва буде у цьому списку - не зрозуміло, оскільки рішення датського суду хоча і передбачає, що Закаєв невинен, але бюрократія - як завжди - працює дуже поволе і було багато випадків - коли ім"я людини, яка судом була визнана невинною - дуже довго перебуває в цих списках. "

Ваннек: Що розгладатимуть на наступному засіданні суду в Лондоні 9-го січня?

Аюбов: "Поки що точно не відомо, які звинувачення будуть розглядати на тому засіданні. Як виглядає, суд упритул почне розглядати запит Росії про екстрадицію Закаєва, (тим більше, що сьогодні Генеральний прокурор Росії вже стверджував, що Росія передала достатньо свідчень і підстав для британської влади для екстрадиції Закаєва), але поки що не зрозуміло - ані Закаєв нічого про це не знає, ані, як виглядає, його адвокати не знають. Напевно їм повідомлять про це найближчим часом".

Ваннек: Чи існує можливість, що британський суд - на відміну від датського - все ж вирішить депортувати Закаєва в Росію?

Аюбов: Це цілком може статися, цього ніяк не можна виключити, жодним чином, хоча є положення, що судове рішення однієї країни Євросоюзу має бути обов"язковим і для іншої країни... Але це питання вже так політизувалося і стало таким галасним, воно вносить стільки плутанини в життя європейських країн (в даному випадку - Британії), що такий результат не можна жодним чином виключати.

На питання про долю віце-прем"єра уряду Аслана Масхадова - Ахмеда Закаєва відповідав директор Північно-кавказьеої редакції радіо Свобода-Вільна Європа Аслан Аюбов.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG