Доступність посилання

20 Листопад 2017, Київ 20:24

Верховна Рада України своїм недавнім рішенням намагалася вкотре полегшити умови праці вітчизняним видавництвам


Верховна Рада України своїм недавнім рішенням намагалася вкотре полегшити умови праці вітчизняним видавництвам

Івано-Франківськ, 13 грудня 2002 - В Івано-Франківському видавництві сучасної української літератури “Лілея-НВ” заявили, що не сподіваються на позитивні зрушення у книжковій справі в контексті рішень, які ухвалює парламент.

Видавництво сучасної української літератури “Лілея-НВ” з міста Івано-Франківська на цьогорічному львівському форумі книговидавців вкотре підтвердило свій статус одного з найкращих видавництв у країні. Ще зовсім недавно “Лілея-НВ”, за словами директора видавництва Василя Іваночка, переживала не найкращі в економічному плані часи. Однак ситуацію вдалося змінити. Фінансове становище видавництва стабілізувалося. І цієї осені “Лілея-НВ” в черговий раз здивувала шанувальників сучасної української літератури новими виданнями. У видавництві під час проведення прес-конференцій з нагоди виходу нових видань уже неодноразово наголошували, що чекають законодавчих рішень української влади щодо підтримки вітчизняних видавництв, які друкують свою продукцію українською мовою.

Василь Іваночко також наголосив, що не вірить у будь-яке сприяння видавництвам, які друкують українську книжку, з боку нинішньої влади: Плівка… Водночас варто зауважити, що “Лілея-НВ” лише цього року без жодної зовнішньої підтримки “Лілеї-НВ” здійснила давно запланований проект видання поезій Олега Лишеги, поета, чия книга віршів була визнана кращою книгою поезій перекладених минулого року в Сполучених Штатах Америки. Останнього разу твори Олега Лишеги в Україні видавали ще 1989 року. Отож, цей проект можна вважати без перебільшення сенсаційним. У видавництві видрукувана також збірка “Плавник риби” одного з найкращих сучасних поетів Василя Махна. На цьогорічному форумі книговидавців у Львові було представлено альбом фотографій та літературних текстів під назвою “Наш Станиславів”. Унікальне видання є освідченням письменників та фотографів у любові до рідного міста. Директор видавництва Василь Іваночко переконаний, що “Лілея-НВ” продовжує підтверджувати славу найкращого видавництва сучасної української літератури в державі, яка видає справді елітарну літературу, не сподіваючись, принаймні поки що, на жодну державну законодавчу, а тим паче економічну підтримку.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG