Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2019, Київ 12:00

’’Дзвінкі дзвіночки’’ - Jingle bells – одна з найпопулярніших різдвяних пісень. Та мало хто знає, хто є автором цієї пісеньки, і що надихнула його не Різдвяна атмосфера, а змагання на санях


’’Дзвінкі дзвіночки’’ - Jingle bells – одна з найпопулярніших різдвяних пісень. Та мало хто знає, хто є автором цієї пісеньки, і що надихнула його не Різдвяна атмосфера, а змагання на санях

Прага, 27 грудня 2002 - Відома в цілому світі мелодія зродилась в Америці 150 років тому. Уявім собі невеличке містечко Медфорд в штаті Массачусетс, на північному сході Америки. А в ньому під горою притулився затишний дерев’яний будиночок. У цьому будиночку жив молодий господар, якого звали Джеймс Пієрпонт. Батько юнака був відомою і шанованою людиною, міністром. Синові ж, здавалось, доля не дуже всміхалась. У містечку його знали, як недотепу і шахрая, не дуже чесну і не дуже роботящу людину. Джеймс був двічі жонатим. Його перша дружина швидко померла, з другою, Елізою він виховував сімох дітей.

І все ж одну пристрасть Джеймс Пієрпонт мав. Він любив музику і сам не раз охоче складав пісеньки. Зі свого будиночка під горою він часто взимку спостерігав сани на перегонах. Дзвіночки на санях видавали однаковий звук, простеньку мелодію, що повторювалась знову і знову. Ця мелодія запам’яталась, її ритм привів одного разу Джеймса до пані Вотермейн – єдиної в містечку, яка мала піаніно. Там вперше, взимку 1857 року Джеймс Пієрпонт награв мелодію ’’Дзвіночків’’. Вона сподобалась пані Вотермейн. ’’Ця пісенька матиме успіх’’, - сказала вона. І не помилилась. Вже майже 150 років ’’Jingle bells`` - ’’Дзвінкі дзвіночки’’ тішать нас на Різдво.

’’Дзвіночки’’ швидко облетіли світ, вони лунають в концертних залах і на вулицях, як мелодія мобільних телефонів і в сольних виступах співаків. Наприклад, її виконували оркестр Ґвена Міллера, Барбара Стрейсенд, Бінґ Кросбі і багато інших. Проста мелодія ’’Джінґл Белз’’ не набридає, вона легко запам’ятовується. На відміну від імені її автора – Джеймса Пієрпонта, котрий подарував свої ’’Дзвінкі дзвіночки’’ на радість людям.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG