Доступність посилання

ТОП новини

Завдяки подіям, що стались у 2002 році, немало людей у світі вперше відкрили для себе Чехію і чехів


Завдяки подіям, що стались у 2002 році, немало людей у світі вперше відкрили для себе Чехію і чехів

Прага, 27 грудня 2002 - Якщо б події в Чехії 2002 року можна було укласти в путівник, то, гадаю, це була б дуже цікава книжка. Та й назва країни – Чеська Республіка - цього року повторювалась у світі небувало часто. Можна без перебільшення сказати, що завдяки подіям у Чехії мабуть немало людей у світі вперше відкрили для себе Чехію і чехів.

Чеський політичний календар був дуже напруженим. На початку червня відбулись вибори до Парламенту країни. Вже вдруге переконливу перемогу в них здобула партія соціальних демократів, яка разом з партіями лівого центру і сформувала новий уряд Чехії. Прем’єром став голова партії Владімір Шпідла, який обіцяв, зокрема, реформу соціальної системи і регулювання квот у працевлаштуванні іноземців. Слова свого він дотримався. Від нового року мінімальна пенсія зросте на 10 американських доларів і становитиме 206 доларів. Розпочата і робота у сфері працевлаштування іноземців. Вона торкнеться і українських громадян.

У листопаді в Празі відбувся історичний самміт НАТО, який довів, що успіх розквіту держав не в масштабах територій чи населення, а в зрілості й виваженості політичної концепції, сталості державних інтересів. На самміті в Празі запрошення до НАТО отримало 10 нових країн. Празький самміт увійде до історії й як місце найспокійнішої міжнародної зустрічі на вищому рівні. А в грудні на самміті ЄС в Копенгагені Чеська Республіка отримала довгоочікуване запрошення до Європейського Союзу. Всього 13 років незалежності було потрібно Чехії, щоб подолати страхіття комуністичного режиму і повернутись до Європи. У зв’язку з цим чехи нині часто згадують свого президента Вацлава Гавела, який відразу після перемоги Оксамитної революції пообіцяв співгромадянам захищати демократичні цінності й їхні інтереси у світі. Чехи з вдячністю звертаються до Вацлава Гавела ще й тому, що наступного місяця закінчується його перебування на посаді президента.

2002 рік увійде до історії й як рік небувалої повені. Такої великої води, яка затопила Прагу і ще третину чеських теренів, тут не було понад 500 років. 250 тисяч населення покинули свої домівки, це більше, ніж у роки Другої світової війни. Наслідки повені відчутні й нині, але надзвичайна дисциплінованість, сформованість національної свідомості, працьовитість перемогли біду. Значно підтримала чехів міжнародна спільнота, в тому числі – й Україна.

У підсумках року чехи також з гордістю називають ім’я Алеша Валенти, який виграв золото в стрибках на лижах на зимовій олімпіаді в Солт Лейк Сіті, і Домініка Гашека, який здобув найвищу хокейну нагороду – кубок Стенлі. А зовсім недавно добре відомого і в Україні Карела Ґотта чехи знову обрали найулюбленішим співаком року. Вже четверте десятиліття вони незмінно віддають йому найвищу співацьку нагороду - ’’Золотого соловейка’’. І остання статистика: переважна більшість чехів дивиться в майбутнє з оптимізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG