Доступність посилання

ТОП новини

Що принесе Коза «козиному народові»?


Що принесе Коза «козиному народові»?

Прага, 30 грудня 2002 – Ще у Геродота та пізніше - візантійських джерелах – народ, що жив на берегах Борисфена – Дніпра, тобто – предків нинішніх українців –називали «козиним народом», а їх землю - «країною кіз»...Цьому підтвердженням є центральне місце, що його займає саме коза у багатьох обрядах українців. Що ж принесе наступний рік «козиному народові» - адже 2003 за східним календарем – рік Водяної Кози.

Насамперед, коза – дуже своєрідна тварина і хто її пас або довго вивчав, той знав, що вона хоча й мирна і лагідна але й буває капризна та норовиста. І якщо захоче, то може й через височенні тини скакати і по деревах лазити. Але це між іншим. Бо українці козу здавна вважали своїм символом і у одному із своїх землеробських обрядів співали:

Де коза ходить, там жито родить, Де не буває, там вилягає, Де коза ногою, там жито копою, Де коза рогом, там жито стогом.

З другого боку, козу часто вважали породженням диявола або такою, яка ні його, ні відьми не боїться...Недарма побутувало таке повір’я і чим пояснювали те, що відьма ніколи не відбере молока у кози. Тому й козу чи козла тримали у стайні разом з кіньми для охорони від нечистої сили. Хоча древнішим в українців є все ж уявлення про сонячне значення кози. Недарма у різдвяному ритуалі українців був і сьогодні зберігся «танець кози», яка «вмирала» і «народжувалася» символізуючи сонячну циклічність часу.

Ось і думай після цього, що принесе ця тварина Україні? Українцям, які її шанують і співають про неї та покладаються на неї – не мала би нічого поганого. А ось політикам...? Тут складніше, бо не секрет, що багато відомих стали так би мовити, її жертвами – візьміть Муссоліні чи Лаваля, одного повісили, іншого розстріляли...Так що політикам у рік Кози треба остерігатися і відчувати відповідальність за свої дії, особливо тим, котрі мають «грішки» щодо «козиного народу»...

Ті, хто добре знає кіз, відзначає їхню чистоту, намагання бути гарними і вдячними за доброту, любов до них. Не дай Бог, повчати козу чи бити її, проявляти насильство – ви наживете собі вічного і підступного ворога, який завжди переслідуватиме неприємними каверзами. Гра, фантазія, жарт – це стихія кози...Вона не може бути сумною. Часто ця тварина елегантна і артистична, і цей рік може бути сприятливим для людей мистецтва, акторів, художників... Разом з тим, коза дуже вперта і настирлива, завжди досягає свого, а це може сприяти діловим людям, бізнесмена, тим у кого сильне почуття честолюбства. Словом, якщо коза з вами, то не страшна вам ніяка нечиста сила...

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG