Доступність посилання

ТОП новини

Мiжнароднi чинники уже на початку року попереджають владу у Белґрадi, що беззастережне спiвробiтництво з Мiжнародним трибуналом у Гаазi повинне залишитися одним з прiоритетiв її полiтики


Мiжнароднi чинники уже на початку року попереджають владу у Белґрадi, що беззастережне спiвробiтництво з Мiжнародним трибуналом у Гаазi повинне залишитися одним з прiоритетiв її полiтики

Белґрад, 3 сiчня 2003 – Надання фiнансової допомоги Сполучених Штатiв Югославiї пiсля 31 березня безпосередньо обумовлене видачею Гаазькому трибуналовi осiб, яких розшукує Мiжнародний трибунал у Гаазi. Про це другого дня нинiшнього року заявив Пєр Рiшар Проспер, американський посол з питань воєнних злочинiв. За його словами, йдеться не лише про сорок мiльйонiв доларiв допомоги, а й про пiдтримку Вашинґтоном Югославiї в мiжнародних фiнансових iнституцiях. Проспер нагадав, що вимога стосується, зокрема, генерала Ратка Младича, колишнього командувача Збройних сил боснiйських сербiв.

Сербськi масмедiа повiдомляють, що американський дипломат в другiй половинi сiчня прибуде до Белграда, Загреба й Сараєва з метою попередити урядовцiв трьох країн, щоби ті не зволiкали з видачею запiдозрюваних у скоєннi воєних злочинiв. У Хорватiї в списку розшукуваних є, мiж iншими, генерали Янко Бобетко й Анте Ґотовiна, у Боснiї i Герцеґовинi Радован Караджич. Белґрад мав би найближчим часом видати Мiлана Милутiновича, який до 29 грудня був президентом Сербiї. Югославський мiнiстр закордонних справ Ґоран Свiланович каже, що процес видачi Милутiновича розпочнеться пiсля рiздвяних свят.

Для Сербiї далеко важчим тягарем вiд Милутiновича, який не ховається й не готується втiкати, є вже згаданий Младич. Карла дель Понте, головний гаазький прокурор, вважає, що Младича переховують у Сербiї його воєннi друзi. Урядовцi одностайньо стверджують, що не знають де вiн перебуває. Проте, голова Крайового парламенту Воєводини Ненад Чанак пiд час новорiчних свят заявив, що «усi знають, в котрих сiмох мiсцевостях час вiд часу знаходить притулок розшукуваний генерал».

Белґрадська газета «Полiтика» у зв'язку з цим сьогоднi надрукувала коментар вiд редакцiї, в якому мовиться, що спiвробiтництво з Гаазьким трибуналом гальмують певнi полiтичнi й вiйськовi структури. Хоча не згадано жодного iменi, мiж рядками можна прочитати, що автори мають на увазi президента Югославiї Воїслава Коштунiцу та близьких до нього генералiв з вiйськової Служби розвiдки. В коментарi вiдзначається, що зволiкання у спiвробiтництвi з Гаазьким трибуналом могло б додатково згiршити мiжнародну позицiю країни.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG