Доступність посилання

ТОП новини

США нарощують сили навколо Іраку


США нарощують сили навколо Іраку

Прага, 6 січня 2003 – У той час, як американський президент Джордж Буш продовжує наголошувати, що для вирішення проблеми Іраку відкриті усі можливості і війна є лише крайнім засобом, американські військові стратеги потиху нарощують військові сили у районі Перської Затоки. Невдовзі кількість зосередженого в районі війська сягне 100 тисяч військових, і оглядачі очікують, що і ця цифра не буде остаточною.

Військові стратеги США намагаються якомога менше говорити про збільшення американської військової присутності у реґіоні і часто видають розташування військових кораблів у Перській затоці, у східній частині Середземного моря та в Індійському океані за «рутинну ротацію» для підтримки американських збройних сил у різних частинах планети.

Сам президент Буш відвідав минулого тижня найбільшу військову базу на території Америки і сказав військовим бути готовими до війни. «Ми готові», – сказав він присутнім чотирьом тисячам солдатів на базі Форт Гуд, що у Техасі. «Ми готові, і у випадку, якщо Сполучені Штати будуть змушені діяти, наше військо діятиме у найкращих традиціях Америки», – сказав американський президент. Джордж Буш наголосив, що лише від президента Іраку Саддама Хусейна залежить, чи він уникне війни.

Сьогодні президент Іраку Саддам Хусейн зробив свою першу офіційну заяву з часу початку роботи інспекторів ООН. Виступаючи на іракському телебаченні з нагоди дня іракської армії, він звинуватив інспекторів у здійсненні розвідувальної операції.

«Замість того, щоб шукати так звану зброю масового знищення для того щоб розвінчати пропагандистську брехню тих, хто даремно намагається обманути громадську думку, команда інспекторів зацікавилась створенням списків іракських учених. Вони задають робітникам запитання про армійські табори та військову промисловість, що не заборонена. І ця діяльність чи більша її частина є розвідувальною в чистому вигляді», – сказав президент Іраку.

За повідомленнями, іракський президент готується до атаки з боку США і планує затягнути американське військо та військо союзників до вуличних боїв у Багдаді. З тим, що іракська та американська сторони обидві говорять про свою готовність до бою, найважливішим запитанням залишається запитання про час початку військових дій. Більшість оглядачів схиляються до думки, що військова кампанія не почнеться раніше 27 січня, коли військові інспектори мають представити свій перший звіт.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG