Доступність посилання

ТОП новини

Проблема клонування людини


Проблема клонування людини

Прага, 6 січня 2003 – Згідно з непідтвердженими повідомленнями, 3 січня на світ з’явилося друге клоноване немовля. Перше народилося 26 грудня. Ці сенсаційні повідомлення викликали затяті дискусії навколо проблеми клонування людини.

Клонування, як відомо, це відтворення з клітини живого організму точної копії цього організму. У березні 1997 року британські науковці-генетики вперше успішно відтворили таким чином вівцю Доллі. Пізніше клоновано також свиней і овець.

Цей успіх із одного боку надихнув науковців на дальші експерименти, з іншого боку, з огляду на можливі спокуси клонувати людину, породив цілу низку проблем: релігійних, морально-етичних, правових, медичних та інших.

Цього ж 1997 року президент США Клінтон заборонив надавати субсидії на експерименти з клонуванням людини. В інших країнах ухвалено навіть відповідні закони, які забороняють експерименти з людськими клонами.

Проти клонування виступила католицька церква, яка вважає подібні експерименти порушенням закону божого. Проти клонування виступає також більшість науковців-медиків, які вважають подібні експерименти над клоном людини небезпечними з огляду на цілком непередбачені наслідки. Посилаючись на результати клонування тварин, вони вважають, що клоновані діти будуть схильні до різноманітних хвороб, відхилень і так чи інакше довго жити не зможуть. Деякі медики погоджуються лише на клонування окремих людських донорських органів.

Сенсаційності двом останнім повідомленням про клонування немовлят додає той факт, що за ними стоїть секта раєліян, які вважають, що людський рід на землі постав 25 тисяч років тому, причому не за біблією або іншими релігійними легендами, а внаслідок експериментів прибульців з інших планет, які склонували перших людей. До речі, вони вважають також, що великі пророки, які заснували найбільші світові релігії, тобто Будда, Мойсей, Ісус Христос і Мохаммед, були під безпосереднім впливом і в контакті зі згаданими прибульцями.

Як повідомив керівник голандського відділення секти раєліян Барт Овервліт, друге клоноване дитя, дівчинку, 3 січня народила голандська лесбіянка. Її яйцеклітина була запліднена її ж власною живою клітиною. Хоча голандський закон забороняє клонування людини, проте народження клонованої дитини природнім шляхом заборона не охоплює.

За словами керівників секти раєліян, перша клонована дитина народилася в американського пожружжя, теж неначебто у рамках діяльності секти. Керівники секти поки що відмовляються дозволити тестування клонованих немовлят, тобто проведення контрольних досліджень.

Керівник Шотландського наукового центру Рослін Гаррі Ґріффін, де проведено перше успішне клонування вівці Доллі, з відвертим скептицизмом відгукується про останні повідомлення про клонування двох немовлят. Навіть якби це дійсно була правда, каже він, то людські клони приречені на тяжкі захворювання і тому дальші експерименти у цьому напрямку, на його думку, повинні бути суворо заборонені.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG