Доступність посилання

ТОП новини

Близький Схід


Близький Схід

Прага, 7 січня 2003 – Серед інших актуальних міжнародних подій західна преса широко коментує становище на Близькому сході й зокрема новий терористичний акт у Тель-Авіві, унаслідок якого загинули 22 особи і понад сто було поранено, а також відплатні акції ізраїльської армії на палестинських територіях.

У світлі нового терористичного акту і поновної хвилі напруження на Близькому сході, коментатор газети «Інтернешанел геральд трібюн» Генрі Зіґман аналізує ситуацію в Ізраїлі перед загальними виборами, які відбудуться 28 січня. Прем’єр-міністр Шарон, сподіваючись на підтримку з боку поміркованих, у випадку перемоги обіцяє відновити мирні переговори з палестинцями. Однак, на думку автора, ті, хто міг би повірити в ці обіцянки, не орієнтуються в ізраїльських політичних реаліях. Якби Шарон знову здобув перемогу, то, як уважає автор, можна було б сподіватися лише погіршення ситуації. Далі автор підкреслює, що протягом останніх двох років Шарон виступав проти створення палестинської держави і за поширення єврейських поселень на палестинських землях, що досі не створювало сприятливих умов для відновлення мирного процесу.

Британська газета «Ґардіян» у редакційній статті порушує натомість іншу проблему: заборону ізраїльського керівництва на участь палестинської делегації у близькосхідній мирній конференції, яка відбудеться наступного тижня в Лондоні. Рішення Шарона газета називає нерозумним і спрямованим на власну шкоду. Це рішення, веде далі газета, виставляє Ізраїль як головну перешкоду на шляху до примирення. Ба більше, уряд Шарона підриває зусилля прихильників політичних реформ у палестинському керівництві, які домагаються створення палестинської держави шляхом усунення від влади керівництва Арафата, чого вимагають Шарон і його міністр закордонних справ Нетаньягу. Далі, уряд Шарона, на думку газети, намагається представити всіх палестинців як терористів. Газета підкреслює, що більшість ізраїльтян і решта світу такий підхід уважають за нонсенс. Водночас більшість ізраїльтян і палестинців бажають закінчення кривавого конфлікту, вони бажають нового майбутнього. Але чого бажає Шарон? – запитує на закінчення газета.

Західні газети коментують також інші відплатні заходи Ізраїлю за останній терористичний акт в неділю у Тель-Авіві, зокрема удари ізраїльських вертольотів по біженських таборах у смузі Газа і закриття трьох палестинських коледжів на західному березі Йордану. На думку багатьох оглядачів, нинішню реакцію Ізраїлю провокують саме палестинські екстремісти, які намагаються не допустити до відновлення близькосхідного мирного процесу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG