Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті намагаються відновити роботу добровільних народних дружин


На Прикарпатті намагаються відновити роботу добровільних народних дружин

Івано-Франківськ, 16 січня 2003 – На Прикарпатті впродовж останніх років намагалися відновити роботу добровільних народних дружин, які допомагають у роботі правоохоронцям. Хоча результати діяльності в цьому напрямку не вражають, однак представники громадськості разом із міліцією лише минулого року взяли участь у розкритті понад 30 злочинів.

Хоча Прикарпаття і не належить до особливо криміналізованих регіонів держави, однак у вечірній здійснювати прогулянки наодинці населеними пунктами області не варто. Якщо в селах переважно громадами утримується відносний правопорядок, то в обласному та районних центрах вуличні пограбування стали звичним явищем.

Іще кілька років тому міліція звернулася за допомогою до громадськості міст. Було зроблено кроки до відновлення роботи добровільних народних дружин. Лише в Івано-Франківську з того часу сформовано 66 громадських формувань з охорони порядку. В їхній роботі бере участь понад тисяча осіб.

Це небагато, якщо зважати на двохсотп’ятдесятитисячне населення міста. Водночас діяльність громадських помічників міліції є достатньо ефективною. Завдяки їхній ефективній співпраці з правоохоронними органами у 2002 році затримано дві з половиною тисячі правопорушників. Вони взяли участь у розкритті понад 30 злочинів. Усього ж за сприяння громадян лише міста Івано-Франківська правоохоронцями розкрито понад 100 кримінальних злочинів.

Керівники правоохоронних структур Прикарпаття стверджують, що добровільні народні дружини ефективно допомагають міліції забезпечувати порядок при проведенні масових заходів, особливо концертів та найрізноманітніших шоу для молоді.

На жаль, не вдається збільшити число добровільних помічників міліції. На перешкоді цьому стоять обмежене фінансування, відсутність підтримки з боку державних структур. Як і колись, учасники добровільних народних дружин у своїй роботі перш за все керуються безкорисливістю. Очевидно, це основна причина, чому їхнє число не збільшується.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG