Доступність посилання

ТОП новини

Керівники запорізьких регіональних осередків політичних партій намагаються дійти згоди щодо співпраці з обласною виконавчою владою


Керівники запорізьких регіональних осередків політичних партій намагаються дійти згоди щодо співпраці з обласною виконавчою владою

Запоріжжя, 16 січня 2003 – Станом на 1 січня 2003 року в Міністерстві юстиції України зареєстровано 125 політичних партій. 27 із них мають регіональні відділення, діяльність 35 поширюється менш ніж на половину областей країни, 11 – узагалі не представлені у регіонах.

На Запоріжжі сьогодні діють 76 політичних партій та подібних до них об’єднань. Дійти згоди щодо співпраці з обласною виконавчою владою намагалися керівники регіональних осередків політичних партій. Як це їм вдалося?

Кажуть, як корабель назвеш – так він і попливе. Судячи з організаційного засідання Координаційної ради запорізьких осередків політпартій, їхньому лоцманові доведеться не солодко. Хоча переважну більшість часу місцеві політики й присвятили визначенню, якою саме бути раді, – остаточно затвердити Положення про її діяльність учасникам зустрічі наразі не вдалося. Розбіжності у політичних програмах обумовили й уявлення голів регіональних партійних осередків щодо ролі й функцій Координаційної ради при голові ОДА.

Центристи вважають за необхідне узгодити “канонічні” питання з самим губернатором. Адже до чого тоді визначення “при голові ОДА”? Опозиціонери та партії, що їхнє існування пов’язане з “гостро” національною або релігійною залежністю, запропонували назвати раду консультативною. І, відповідно до потреб, надавати голові виконавчої влади “консалтингові послуги” щодо налагодження політичного клімату в регіоні. Тим більше, що симпатії виборців опозиційної ланки далеко не завжди збігаються з офіційною думкою державної влади.

Зухвала молодь, незалежно від політзабарвлення, оголосила примирливу пропозицію – назвати орган просто “Рада”. Додатки – координаційна чи консультативна – вживати залежно від ситуації. Бодай однаково і влада, і політичні сили передусім,мають лобіювати інтереси жителів регіону.

Зрештою, партійним осередкам (за бажанням) можна укласти персональні угоди з ОДА: щодо співпраці, як це зробила обласна організація СДПУ(о), або невтручання у справи, як це мріють здійснити представники партії мусульман України.

Заступник голови ОДА з питань внутрішньої політики (він же минулорічний голова Координаційної ради) Павло Михайлик закликав лідерів до виваженості та толерантності. “Демарші й розбірки – не наша мова”, – зазначив головуючий.

Натомість підстаркуватий лідер КПРС товариш Бадигін спробував мітингувати на зразок “терпець увірвався! Поверніть свободу, рівність і братерство!” Наразі, окрім глузування, секретар обласної організації КПРС нічого не дочекався.

Отже, крім визначення загальних тем, які розглядатимуть члени чи то координаційної, чи то консультативної “ради політичних партій при голові ОДА” у поточному році, певних результатів перше засідання не дало. Подальша доля органу залишається на совісті регіональних політиків, котрі за будь-яких умов повинні врахувати: головне – “не виплеснути з водою дитину”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG