Доступність посилання

ТОП новини

Огляд української преси за 21 січня


Огляд української преси за 21 січня

Київ, 20 січня 2003 – За день до Водохреща Верховна Рада завершила другу сесію. Про те, якою вона була, розмірковують на шпальтах газет журналісти, парламентарії, оглядачі... Зокрема, тижневик “Дзеркало тижня” пише, що результат завершення другої сесії парламенту є доволі прозаїчний: левова частка часу, убитого на формування парламентської більшості, не принесла очікуваного результату. На канікули депутати з “дружніх” фракцій, що представляють демократичні сили, йдуть радше антагоністами, аніж однодумцями. За дивним збігом обставин, – зауважує кореспондент тижневика, – переможців, як, утім, і переможених, у цьому затяжному і нерівному бою не спостерігається. Із питанням, як оцінюють роботу парламенту самі парламентарії, газета вирішила звернутися до лідера фракції об’єднаних соціал-демократів Леоніда Кравчука, лідера комуністів Петра Симоненка та нині позафракційного депутата Олександра Волкова.

Робота над створенням парламентських фракцій надихає народних обранців не менше, ніж законодавчий процес, переконана газета “Вечірні вісті”. Завершення другої сесії Верховної Ради ознаменувалося розмовами про організацію нової фракції. Відомий як директор-розпорядник минулого складу парламенту, а нині вже позбавлений колишнього впливу на перебіг подій у Верховній Раді депутат Олександр Волков вийшов із фракції СДПУ(о) і заявив про намір створити нове депутатське об’єднання. Докладніше про нього читайте в статті “У парламенті зріє нова фракція”.

Уже не такою впливовою, як раніш, є й фракція Народно-демократичної партії. Хоча, як стверджують у газеті “День” деякі лідери НДП, фракція дедалі більше набирає могутності. З подробицями можна ознайомитися в статті “Анатолій Толстоухов: НДП в змозі висунути свого кандидата в президенти”.

А ось фракція об’єднаних соціал-демократів, схоже, може втратити колишній вплив на парламентські перипетії. Принаймні, на це сподівається газета “Сільські вісті” і автор книжки про нинішнього главу президентської адміністрації Дмитро Чобіт. Його твір під назвою “Нарцис” повністю присвячений темним плямам на біографії Віктора Медведчука. Нині навколо цієї книжки розгортається судова веремія. Про неї докладно оповідається в статті “Таємний план Віктора Медведчука”.

Продовжує політичну тему газета “Україна молода”, яка у статті “Краще менше, та краще?” стверджує, що далеко не всі українські партії зможуть подолати першоквітневе чистилище перереєстрації.

А в матеріалі “День рухівської несоборності” щоденник розповідає про суперечки, що нині розпалилися між обома Рухами.

Тема повернення банківських вкладів громадян України в колишній Ощадбанк СРСР порушувалася неодноразово. Як пише газета “Сегодня”, наразі багато українців продовжують непокоїтися також подальшою долею “згорілих” в полум’ї інфляції 1992-94 рр. грошей, котрі були внесені в банк після 1 січня 1992 року – тобто вже за часів незалежності. На жаль, констатує щоденник, їхня доля ще сумніша, аніж радянських...

А ось більшість публікацій у тижневику “Грані +” присвячені пам’яті журналіста Сергія Набоки. Зокрема, автор статті, що має назву “Потім не буває ніколи” пише, що осягнути коли діяльності Набоки, всі його започаткування доволі важко. Директор Української незалежної інформагенції “Республіка”, президент Українського медіа-клубу, засновник, голова Українського культурологічного клубу, член Всеукраїнської координаційної ради Української Гельсінської Спілки – це далеко не повний перелік його посад і свідчень його бурхливої діяльності. Смерть Сергія, – продовжує автор, – велика втрата не лише для його родини, друзів, колег, а й для його слухачів, читачів. Це велика втрата для України. Сергій Набока був без пафосу великим патріотом України, справжнім громадянином своєї держави. Таких чесних професійних журналістів, як він, в Україні, на жаль, дуже мало.

Сергій залишив землю на Водохреща. В цьому, переконаний дописувач, є певний знак. Кажуть у ці дні небеса відкриті. Хай він потрапить саме туди.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG