Доступність посилання

ТОП новини

Дискусії навколо Іраку


Дискусії навколо Іраку

Прага, 22 січня 2003 – У центрі уваги західних коментаторів і далі залишається міжнародна інспекція в Іраку і дискусії навколо підготовки воєнного удару. Тому в нашому сьогоднішньому огляді західної преси ми знову повернемося до цієї теми.

Коментуючи підготовку адміністрації США до воєнного удару по Іраку, газета «Нью-Йорк таймз» у редакційній статті критикує, за її словами, ризиковану позицію, яку нині зайняв президент Буш. Попередню згоду Буша співпрацювати з Радою безпеки ООН у справі військової інспекції в Іраку газета називає розумним рішенням. Однак нині, продовжує газета, незважаючи на незакінчену інспекцію, Буш щораз нетерплячіше наполягає на воєнній акції, хоча інші члени Ради безпеки ООН не підтримують цієї ідеї. Перш за все, як уважає газета, інспекторам слід дати більше часу. Одностороннє рішення Вашинґтона, на думку газети, було б помилкою. Війна несе «величезний ризик». Крім загибелі людей, і іракців, і американців, постає небезпека політичної дестабілізації на Близькому сході, а також зриву міжнародних достав нафти з цього реґіону. Саме тепер, підкреслює на закінчення газета, міжнародні інспектори починають застосовувати у своїй праці на іракських об’єктах дані американської й інших розвідок, тому було би передчасно відмовлятися від мирного вирішення іракської кризи.

Газета «Уолл стріт джорнел» теж у редакційній статті займає подібну позицію, хоча порушує інший аспект проблеми. На думку газети, можна сумніватися в тому, що Сполученим Штатам за допомогою воєнної акції вдасться запровадити демократію в Іраку. Варто лише глянути, веде далі газета, як президент Буш трактує іракську опозицію, тобто Іракський національний конґрес, який об’єднує низку опозиційних організацій та угруповань, що декларують бажання побудови плюралістичного й демократичного Іраку. Тим часом, як уважає газета, зігнорувавши прохання цих груп про допомогу, Вашинґтон робить ставку на окупацію Іраку. При цьому Саддам Хусейн мав би пошукати притулку в іншій арабській країні або стати жертвою перевороту. Жоден із цих сценаріїв, як вважає газета, не розв’яже проблеми іракської зброї масового знищення, а крім того, може підірвати умови для пізнішого впровадження демократії у цій країні. Правильна заміна режиму в Іраку, пише на закінчення газета, може радикально змінити цілий реґіон. Новий демократичний уряд Іраку може стати прикладом для палестинців, для реформаторів в Ірані і навіть для Саудівської Аравії. Головне при цьому, додає «Уолл стріт джорнел», не перетворити Ірак на гігантський біженський табір ООН і не передати владу іншому диктаторові.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG