Доступність посилання

ТОП новини

11 травня в Литві відбудеться референдум щодо приєднання країни до Європейського Союзу. Майбутнє членство в ЄС ще минулого року поклало в кишеню кожного литовця близько 18 доларів


11 травня в Литві відбудеться референдум щодо приєднання країни до Європейського Союзу. Майбутнє членство в ЄС ще минулого року поклало в кишеню кожного литовця близько 18 доларів

Вільнюс, 29 січня 2003 – Майбутнє членство Литви в ЄС ще минулого року поклало в кишеню кожного мешканця близько 18 доларів. 11 травня відбудеться референдум щодо приєднання до Європейського Союзу. Для позитивного результату треба, щоби “за” проголосувало не менше, ніж третина всіх виборців. Стверджено координаційну раду інформаційної кампанії референдуму щодо вступу Литви до ЄС.

Сейм Литви ствердив координаційну раду інформаційної кампанії референдуму щодо членства Литви в Європейському Союзі. До ради увійшли 22 політики, в тому числі прем’єр-міністр Альгірдас Бразаускас, міністри, директор комітету Європейських справ Пятрас Ауштрявічюс, старости всіх парламентських фракцій. Очолює координаційну раду голова парламенту Артурас Паулаускас. Він вважає, що підтримку Європейського Союзу після вступу найбільш відчують землероби.

Референдум щодо вступу Литви до ЄС відбудеться 11 травня. Голосування буде позитивним, якщо в ньому візьме участь не менше ніж половина всіх виборців – це 1 мільйон 354 тисячі – і якщо за приєднання до ЄС висловиться не менше ніж третина всіх виборців (громадян). Парламент останнім часом підкоригував закон про референдум, в якому для позитивного результату було вимагання, щоби “за” голосувало не менше від половини всіх громадян.

За новішими даними соціологічних опитувань, проти вступу Литви в ЄС під час референдуму може висловитися 15-20 відсотків виборців, або близько 400-550 тисяч. Хоча сотні тисяч мешканців Литви настроєні скептично відносно ЄС, їх не об’єднує аніяка солідна політична організація. Колишній член Сейму Рімантас Сметона, який кілька років тому створював рух євроскептиків, тепер зайнятий працею на одному з приватних телеканалів і навіть не є членом створеної їм партії націонал-демократів, котра не є впливовою і не має представників в парламенті.

Європрихильників тепер у Литві нараховується 68%. На думку соціолога Владаса Гайдіса, політичні партії, котрі є єдиної думки щодо приєднання до ЄС, суворо критикують, навіть осуджують євроскептиків, таким чином наче виконуючи декотрий соціальний контроль.

За членство в ЄС агітує також преса. Провідний часопис “Lietuvos rytas” (“Ранок Литви”) повідомляє, що майбутнє членство в ЄС поклало минулого року до гаманця кожного мешканця країни в середньому по 58 літів (близько 18 доларів США). “А якщо 11 травня ми сидітимемо вдома, добавка нинішнього та наступних років відправиться до Латвії чи Словаччини”, попереджує газета.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG