Доступність посилання

23 Жовтень 2017, Київ 15:11

Робота державної виконавчої служби Запорізької області викликає чимало нарікань


Робота державної виконавчої служби Запорізької області викликає чимало нарікань

Запоріжжя, 7 лютого 2003 – Головний недолік державної виконавчої служби управління юстиції Запорізької області – тяганина. Минулого року в окремих районних відділах служби фактично виконана лише п’ята частина судових рішень. В середньому по регіону – менше 40 відсотків. Про це повідомив начальник обласного управління юстиції Віталій Горлов.

Робота державної виконавчої служби Запорізької області викликає чимало нарікань. Особливо з боку промисловців та підприємців регіону, котрі (після тривалих і виснажливих судових процесів) стикаються з тяганиною щодо виконання рішень судів. А для підприємства – чергове зволікання у роботі, пов’язане з численними юридичними формальностями, – це й чергові збитки. Минулого року ж у діловодстві виконавчої служби регіональних управлінь юстиції побували лише 60 відсотків від загальної кількості виконавчих документів судів. Фактично виконані 40 відсотків судових рішень, – каже начальник обласного управління юстиції Віталій Горлов.

“Незадовільно проводилась робота з виконання судових рішень в Енергодарському міському, Михайлівському, Веселівському, Приазовському, Куйбишевському районних відділах державної виконавчої служби. Зокрема, залишок незакінчених у діловодстві виконавчих документів насамкінець року в цих відділах становить від 58 до 78 відсотків”.

За порушення вимог чинного законодавства, що виявлені в результаті перевірок у 2002 році, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 17 працівників державної виконавчої служби Запорізької області та семеро керівників районних відділів. Найгірші показники – в управлінні юстиції Вільнянського району. Фактично у всіх судових виконавчих документах порушені терміни виконання.

Заступник начальника обласного управління юстиції Тетяна Мехтієва пояснює причини негараздів так: “Дуже складна ситуація у Вільнянському районі, на території якого розташовано 5 виправно-трудових установ. У зв’язку з цим значно збільшився обсяг роботи у Вільнянському відділі РАГС. При підрахуванні обсягу роботи встановлено, що працівники зазначених відділів щоденно працюють понад 12 годин, що є порушенням їхніх прав як громадян України та чинного законодавства про працю. При такому навантаженні працівник не може використати щорічну відпустку, полікуватися тощо”.

Наразі не визначене й питання фінансування виконавчої служби. Зокрема, витрати на енергоносії підрозділів управління юстиції профінансовані на 80 відсотків, відрядження – на 70, транспортні послуги – на 60, поточні ремонти обладнання – менш, ніж на третину. Не вистачає (особливо в районах області) засобів зв’язку та комп’ютерів. Наразі їх – менше половини від потреб.

І поліпшити ситуацію Запорізьке обласне управління юстиції не зможе доти, доки парламент остаточно не визначиться з формуванням держбюджету, а, отже, – і з джерелами фінансування підрозділів Мінюсту.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

XS
SM
MD
LG