Доступність посилання

ТОП новини

В обласному центрі Прикарпаття спеціальні комісії розпочали опис та конфіскацію майна боржників за житлово-комунальні послуги


В обласному центрі Прикарпаття спеціальні комісії розпочали опис та конфіскацію майна боржників за житлово-комунальні послуги

Івано-Франківськ, 11 лютого 2003 – В обласному центрі Прикарпаття спеціальні комісії, створені мерією, розпочали опис та конфіскацію майна боржників за житлово-комунальні послуги. У мешканців міста вилучають меблі, телевізори, холодильники та інші речі побуту. Юристи вважають такі кроки влади повністю законодавчо обґрунтованими.

Як повідомила мерія містам Івано-Франківська загальний борг населення обласного центру за житлово-комунальні послуги вже перевищує 30 мільйонів гривень. Ситуація, що склалася, змусила мерію створити спеціальні комісії, до складу яких увійшли працівники житлово-комунального господарства, міліції та державної виконавчої служби юстиції, які розпочали конфіскацію майна у квартирах боржників. У мешканців Івано-Франківська, які мають найбільшу заборгованість за житлово-комунальні послуги, описують і вилучають побутову техніку, меблі, які виставлять на аукціон і таким чином сподіваються ліквідувати їхні борги. Такі кроки міської влади юристи вважають цілком обґрунтованими.

Заступник керівника Обласного управління юстиції Володимир Ковальчук підкреслив: ”Згідно з українським законодавством, міська влада має повне право на створення таких комісій. Судові виконавці, правоохоронці повинні домогтися сплати заборгованих коштів, застосовуючи закон”.

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку Василь Мельничук, коментуючи дії міської влади у спеціальній письмовій заяві з цього приводу наголосив: “Це крайній захід. Однак іншого виходу немає. Енергопостачальними вимагають негайної ліквідації боргу. Тому або ми будемо працювати з боржниками індивідуально, або нам повністю відключать від енерго-, водо- та газопостачання місто”.

До загального боргу за житлово-комунальні послуги населення Івано-Франківська додаються ще й борги бюджетних установ міста. З ними також керівництво мерії проводить своєрідну профілактичну роботу: збирають керівників педагогічних та медичних установ, директорів фабрик і заводів, у яких вимагають, щоб вони вплинули на своїх підлеглих і ті ліквідували борги за житлово-комунальні послуги. Загалом в Івано-Франківську міська влада вже готова до того, що після традиційного публікування прізвищ боржників у міській пресі та конфіскації майна також заварюватимуть водопровідні та каналізаційні труби тим, хто не платить за житлово-комунальні послуги. Чи на цьому силові дії з боку міської влади щодо боржників припиняться, невідомо. Однак, безсумнівно, нинішнього боргу за отримані електроенергію, газ та воду не вдасться ліквідувати навіть у найближчі місяці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG