Доступність посилання

ТОП новини

В Америці оголошено підвищену готовність у зв’язку з можливими терактами


В Америці оголошено підвищену готовність у зв’язку з можливими терактами

Нью-Йорк, 12 лютого 2003 – У той час, як увагу цілого світу зосереджено на Іракській кризі, у центрі подій нагло опинився Усама бін Ладен, терорист номер один, як його називають. Це він, лідер мережі Аль-Каїда, був організатором найбільшого теракту за всю історію Америки, нападу на Нью-Йорк і Вашингтон 11 вересня 2001 року, наслідком чого було понад 3 тисячі жертв. Тепер бін Ладен закликає мусульман до нових терактів і до захисту Іраку від так званих “хрестоносців”. В Америці це звернення сприйняли як доказ прямого зв’язку між Іраком та терористами.

Протягом минулого року було опубліковано декілька звернень від імені бін Ладена, але не було цілковитої певності щодо автора, Одначе тепер, проаналізувавши стрічку із записом звернення, спеціалісти дійшли висновку, що це, справді, голос бін Ладена. Виходить, головний терорист вижив, зумів уникнути американських бомбардувань в Афганістані. Де він переховується нині, невідомо.

У Вашингтоні вважають, що бін Ладен є партнером іракського режиму попри те, що Аль-Каїда сповідує ісламський фундаменталізм, а режим Саддама Хусейна – соціалістичний.

Річард Баучер, представник державного департаменту, сказав, зокрема, таке: “Дехто каже – це дві ідеології, несумісні одна з одною. Одначе, державний секретар (Колін Пауелл) пояснив, що ми вважаємо, що вони пов’язані спільною ненавистю, це їх об’єднує і, я гадаю, це підтвердив тепер бін Ладен цією стрічкою. Він там каже, що не має значення, що вони (іракський режим тобто) соціалісти, ми будемо воювати разом з ними...”.

Цікаво зазначити, що держсекретар Пауелл повідомив про звернення бін Ладена за кілька годин до того, як воно прозвучало у програмі арабської телестанції “Аль-Джазіра”. Пауелл заявив, виступаючи перед бюджетною комісією Сенату, що це звернення показує, що Ірак і терористи є партнерами. Директор Центрального розвідувального управління Джордж Тенет свідчив у Сенаті, що іракський режим дав притулок чільним діячам Аль-Каїди, які створили в Багдаді центр, з якого провадять свої операції. Директор Федерального бюро розслідувань Роберт Моллер стверджує, що декілька сот бойовиків Аль-Каїди переховуються на території Сполучених Штатів, певна кількість їх об’єднана в осередки для здійснення терактів і що змовники очікують наказу. Згідно з інформацією, на яку посилався директор ЦРУ, теракти можуть статися наприкінці цього тижня, що змова передбачає застосування отруйних газів, хімічних матеріалів або так званої “брудної бомби”, яка за допомогою звичайної вибухівки має поширити у повітрі радіацію. В Америці оголошено підвищену готовність.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG