Доступність посилання

ТОП новини

Юлія Тимошенко закликає Німеччину звертати більше уваги на події в Україні


Юлія Тимошенко закликає Німеччину звертати більше уваги на події в Україні

Берлін, 17 лютого 2003 – Один із лідерів української опозиції Юлія Тимошенко закликає Німеччину звертати більше уваги на події в Україні. Про це вона говорила у понеділок в Берліні у Товаристві зовнішньої політики Німеччини.

Юлія Тимошенко вже не вперше в Берліні. Але якщо раніше вона гостро критикувала ідею спільного українсько-російського і німецького газотранспортного консорціуму, то тепер про цей проект вона не сказала ні слова. І натомість головну увагу присвятила наближенню президентських виборів в Україні. Юлія Тимошенко заявила, що блок Віктора Ющенка активно підтримує Вашингтон, і загалом весь шлях України до Європи «ініціювали Сполучені Штати». Тут, звісно, натякаючи на відомий розкол між Берліном і Вашингтоном стосовно подій в Іраку, Тимошенко закликала визначитися і Німеччину.

Як каже Тимошенко, рейтинг популярності Ющенка в Україні становить 27%. А от діючу владу, з урахуванням адміністративного ресурсу і контролю над електронними мас-медіа підтримує 20-25% населення. І Росія, як прогнозує Тимошенко, зробить ставку саме на можливого наступника від влади. І, нарешті, 40% населення в Україні подобається так звана коаліція лівих і правих політиків. Туди входить Блок Юлії Тимошенко, комуністи і соціалісти. І саме ця коаліція, як сказала Тимошенко в Берліні, готова стати справжнім партнером Німеччини і ЄС. Коли один із німецьких експертів здивувався і запитав, про яке партнерство з комуністами може іти мова, Тимошенко відповіла, що пострадянські ліві вже не ті, що були колись. І якщо не співпрацювати з комуністами, то їх може використати влада. Тимошенко також заявила, що рано чи пізно вони разом із Віктором Ющенком будуть розбудовувати Україну, але вся ініціатива тепер в руках Віктора Андрійовича.

На запитання Радіо Свобода, хто міг стояти за розповсюдженням фальшивих листівок про Тимошенко, з якими ніби виступив Віктор Ющенко, вона відповіла так: «Це перше, головне, – я категорично не вірю, в те, що таку листівку міг підписати Віктор Андрійович Ющенко. Ми з ним достатньо тривалий час співпрацювали. І я відчуваю його як порядну, моральну людину. Я не вірю в те, що чи він, чи люди з його команди здатні на такі брудні заходи. Я знаю, що такими брудними заходами в Україні вже багато років працює тільки одна команда – команда діючого президента, враховуючи, скільки цих листівок було випущено, який масив колосальний, на якому гарному папері, і те, що була використана «Укрпошта» як завжди. До речі, газета «2000» з пасквілем на мене теж готувалась через «Укрпошту».

Юлія Тимошенко також планує інші поїздки в німецькі регіони, зокрема, зустрічі з німецькими підприємцями. Є дані з поінформованих джерел, що вже у березні до німецької столиці збирається приїхати Віктор Ющенко, а в травні – український прем’єр Віктор Янукович.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG