Доступність посилання

ТОП новини

Україна й Білорусь позначені на мапі в американському журналі Forebs як нестабільні держави, що загрожують регіону


Україна й Білорусь позначені на мапі в американському журналі Forebs як нестабільні держави, що загрожують регіону

Тим часом як міністр закордонних справ України оптимістично висловлюється про взаємини України зі Сполученими Штатами Америки, у самих Сполучених Штатах Україні знову влаштували такий собі маленький скандальчик. Впливовий журнал Forebs у своєму цілотижневому виданні вміщує без жодного коментаря таку собі схемку земної кулі, на якій позначено 15 країн і територій, що можуть, на думку авторів цієї схемки, становити загрозу – під заголовком «Наступний Ірак». Першим числом у цій схемці разом розміщено Білорусь та Україну, які схарактеризовано так: нестабільні держави, які межують із новими членами НАТО і можуть загрожувати регіон. Ми намагалися з’ясувати причини появи такого матеріалу та реакцію на нього у Вашингтоні.

Журнал Forebs, до якого радіо «Свобода» звернулося за поясненням щодо появи цього матеріалу, заявив: «Експерти, які консультують Forebs, у сфері міжнародної політики і геополітики, визначили 15 країни, які є в потенційному списку гарячих точок у світі. Точки на карті визначені в списку за їх місцем на географічній мапі світу». Натомість посол України в Сполучених Штатах Костянтин Грищенко вважає, що немає ніяких підстав називати Україну зоною нестабільності.

Костянтин Грищенко

На мій погляд, це дуже непрофесійна і тенденційна добірка. Не тільки в тому, що стосується України, а й цілої низки інших держав, де спекуляції щодо можливої їх реакції або загрози, яку вони становлять, на мою думку, вимагають або додаткового пояснення, або якогось обґрунтування. І вже зовсім це не виправдано щодо України – сказати, що наша держава є нестабільною і може через це становити загрозу регіону, не має абсолютно ніяких підґрунть в реаліях. України впродовж всього свого періоду існування як незалежної держави не мала збройних конфліктів на своїй території, завжди була державою, яка відповідально ставилась до питань регіональної і загальноєвропейської безпеки і стабільності, і які б не були демократичні або процеси внутрішні, вони аж ніяк не позначаються на загальній стабільності в регіоні. Навпаки України є фактором стабільності в своєму регіоні і в Європі загалом.

Мирослава Гонгадзе

Посол України в США поінформував, що посольство вже надіслало офіційного листа за поясненням до журналу Forebs. Можна сперечатись з тим, наскільки справедливі є висновки журналістів Forebs. Але фактом стало те, що в очах західної громадської думки Україна залишається зоною ризику.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG