Доступність посилання

ТОП новини

Запропонований Президентом на всенародне обговорення проект закону про внесення змін до Конституції «діаметрально суперечить» логіці назрілої демократизації суспільного життя


Запропонований Президентом на всенародне обговорення проект закону про внесення змін до Конституції «діаметрально суперечить» логіці назрілої демократизації суспільного життя, заявив співголова тимчасової спеціальної комісії щодо внесення змін до Конституції Олександр Мороз

Сьогодні під час парламентських слухань щодо проведення конституційної реформи він наголосив на тому, що двопалатність Верховної Ради «означає ліквідацію парламентаризму, повне підпорядкування Верховної Ради Президенту, його Адміністрації».

Олександр Мороз зазначив, що для нижньої палати у президентському законопроекті виписана процедура створення, порядок її обрання, підстави позбавлення депутатського мандата, причини розпуску нижньої палати, але нічого цього не виписано щодо верхньої палати парламенту. «Верхня палата буде другою Адміністрацією Президента», - заявив О.Мороз. Перша Адміністрація Президента, за словами лідера СПУ, контролюватиме всю виконавчу владу, а друга – законодавчу владу.

Пан Мороз зазначив, що вона не просто контролюватиме Верховну Раду, а буде суттю законодавчої влади, перебравши на себе всі повноваження парламенту, оскільки практично всі установчі і контрольні функції віднесені до повноважень верхньої палати, в тому числі призначення генпрокурора, складу ЦВК і навіть Конституційного Суду.
XS
SM
MD
LG