Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина застерігає від нових війн на Близькому Сході


Німеччина застерігає від нових війн на Близькому Сході

11 квітня, 2003 - Телебачення щодня показує радісний натовп в Іраку. Жителі цієї країни вітають повалення режиму Саддама Гуссейна. Німеччина з самого початку була проти цієї війни. Однак і сьогодні канцлер Герхард Шрьодер не змінив своєї позиції.

В інтерв’ю телеканалу RTL канцлер Німеччини скептично оцінив нову оборонну доктрину США, яка надає Вашингтону право на ведення превентивних війн. Крім того, з огляду на погрози на адресу Сирії Герхард Шредер застеріг від нових війн у регіоні. Таким чином, глава німецького уряду й надалі залишається на своїх колишніх позиціях.

“Я не бачу причин для перегляду власної позиції. Ми можемо брати участь у війні лише в двох випадках. По-перше, якщо вчинений напад на нашого партнера по НАТО. По-друге, коли вичерпані всі інші можливості для досягнення мети, і війна залишилася справді останнім засобом, який схвалила б також ООН. Ми вважаємо, що стосовно Іраку не були використані всі можливості для мирного роззброєння цієї країни.” Водночас Шредер привітав повалення іракського диктатора. Німецькі коментатори звертають увагу на те, що за свободу, здобуту за допомогою американських військових, іракцям довелося заплатити досить велику ціну. Маються на увазі сотні жертв серед мирного населення. Війна в Іраку безпосередньо торкнулася також і Німеччини. Нагадаю, що серед загиблих журналістів був і кореспондент німецького журналу “Фокус” Крістіан Лібіг. На відміну від інших своїх колег, він відмовився разом з танковою колоною вирушити до Багдада. У своєму записнику журналіст занотував, що жодне повідомлення не заслуговує того, щоб заради нього загинути. Однак таке ставлення та обережність не врятували його. Військовий табір, у якому залишився журналіст, був підданий обстрілу іракською артилерією, і одна з ракет влучила в його намет.

Тим часом у Німеччині ведеться дискусія навколо участі країни у відбудові повоєнного Іраку. Офіційний Берлін погоджується взяти участь у цьому процесі виключно під егідою ООН. Говорить міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер:

“Зараз ми відповідаємо за програму ООН “Нафта в обмін на харчі”. На початковому етапі відбудови ця програма відіграватиме ще певний час важливу роль.” Християнські демократи, однак, вважають, що ООН не в змозі подолати проблему відбудови Іраку і тому не слід ставити участь у цьому процесі в залежність від Об’єднаних Націй. На думку лідера ХДС Ангели Меркель, для уникнення політичного вакууму та хаосу ще певний час буде необхідною військова присутність у країні. До речі, жертвою мародерів у Багдаді стало також і німецьке посольство. Як повідомив кореспондент телеканалу ARD, натовп виніс з будівлі все, навіть печатки та двигун від автоматичних дверей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG