Доступність посилання

ТОП новини

Колеги журналісти обіцяють докопатися до правди, як загинув в Багдаді Тарас Процюк


Колеги журналісти обіцяють докопатися до правди, як загинув в Багдаді Тарас Процюк

Прага, 10 квітня 2003 року - Розслідувати обставини смерті телеоператора агентства “Reuters”Тараса Процюка та інших журналістів, які загинули у Багдаді, відразу побіцяла Міжнародна федерація журналістів, яка виступила з різкою критикою американських військових. Коли будуть висновки і як саме ведеться слідство? Я зв`язалася з представником цієї організації в Брюсселі Сарою де Йонґ:

"Зараз важко сказати, коли розслідування буде завершене. Ми, Міжнародна федерація журналістів, проводимо його разом з Міжнародним інститутом безпеки преси, що є коаліцією журналістських і правозахисних організацій. Ми починаємо з того, що говоримо з різними журналістами, які були присутні в готелі "Палестина," коли стався цей інцидент і на основі їхніх свідчень підготуємо звіт, який представимо в ООН та урядових структурах, щоб вжити необхідних заходів."

Вже лунають заяви журналістів з Франції і з Британії, які говорять, що жодних пострілів у бік американських військових із готелю "Палестина," де загинув Тарас Процюк, не було.

"Я б не поспішала з висновками. Саме це ми намагаємося з‘ясувати. Справа в тому, що іракський режим використовував цей готель як живий щит, у тому сенсі, що на даху готелю були установки протиповітярної оборони, всюди навколо зброя, і є якась причина, чому цей танк вистрілив у готель, якщо навіть справді з даху готелю не вели вогонь і це ми також з‘ясовуємо. Звісно, стріляли з готелю, чи ні - це абсолютно не стосується справи, бо журналісти загинули і їхня смерть була непотрібною, бо весь світ знає, що в готелі "Палестина" були іноземні кореспонденти, це цивільний об‘єкт . З іншого боку, коли є великі телевізійні камери, а вони там були всюди : і на даху, і на балконах, коли дивитися під певним кутом зору чи за певного освітлення,- то їх можна помилково прийняти за реактивні гранатомети чи міномети. Це не перша війна, де ми мали подібні непорозуміння. Звісно, це не пробачає того, що сталося. Я лише хочу підкреслити, що могло статися якесь непорозуміння з боку саме цього танку. Але, як би на це не дивитися, це приклад повної недисциплінованості військових і є неприйнятним, тому ми і проводимо це розслідування."

А якщо стосовно американської влади, чи співпрацює вона з Вами?

"Ми ще не отримали жодної прямої відповіді від американського уряду, але з їхніх військових брифінгів складається враження, що вони готові до співпраці."

Тим часом, у четвер із закликом до Вашингтона розслідувати обставини смерті Тараса Процюка звернулося Міністерство закордонних справ України. Ця заява пролунала на день пізніше, ніж заява представників німецького уряду, хоча німецькі журналісти під час обстрілу готелю "Палестина" в Багдаді не постраждали.

Речник американського посольства у Києві Патриція Ґай, зі свого боку, каже” Радіо Свобода”, що таке слідство триває і його проводить Центральне командування збройних сил США. Жодних висновків наразі немає.

Зазначу, що прощання з Тарасом Процюком відбудеться в українській столиці 14-го квітня в Будинку вчителя. По це повідомили “Радіо Свобода” в київському бюро агентства "Reuters".

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG