Доступність посилання

ТОП новини

Самогубство польського гангстера у Відні


Володимир Павлів Самогубство польського гангстера у Відні

Варшава, 8 травня 2003 - У польського правосуддя з”явилися суттєві проблеми із завершенням розслідування убивства понад рік тому міністра спорту Яцека Дембського. Причиною цих проблем стало самогубство у камері слідчого ізолятора Відня головного підозрюваного у цій справі Єремії Баранського. Баранський, котрий багато років мешкав у Австрії, був добре відомим польській поліції під прізвиськом “Баранина”, як один із лідерів найвідомішого злочинного угруповання Польщі. Невдовзі після убивства міністра спорту Польщі, “Баранину” заарештувала австрійська поліція, але відмовилася його видати польській поліції. Перше засідання суду у цій справі у Відні було заплановане на 19 травня, але 5 травня його знайшли у камері повішеним на паску від штанів.

Єремію Баранського, на прізвисько “Баранина”, підозрювали у замовленні убивства міністра спорту Польщі Яцека Дембського, а також в керуванні кількома польськими та міжнародними злочинними групами. Слідство проходило паралельно у Австрії та в Польщі. Самого “Баранину” утримували у віденському слідчому ізоляторі. Натомість, у варшавському арешті, сиділи виконавець замовлення польський злочинець на прізвисько “Саша” та єдиний свідок злочину, подруга Баранини і Дембського на прозвисько “Інка”.

Кілька місяців тому платний убивця “Саша” за нез”ясованих обставин повісився у камері варшавського арешту. З того моменту в руках поліції залишилися тільки “Баранина” та “Інка”, які могли пролити світло на причини та обставини вбивства міністра. Допитавши “Інку” та отримавши слідчі матеріали із Відня, варшавська прокуратура збиралася висунути “Баранині” звинувачення у замовленні цього та кількох інших убивств, а також у керівництві злочинними групами. Однак, самогубство Єремії Баранського суттєво порушило ці плани і поставило під загрозу завершення цієї справи взагалі. Оскільки немає вже ні замовника, ні виконавця вбивства, то слідство може бути припинене, а свідок, яким є “Інка”, може вийти на волю. Зигмунт Капуста, прокурор, що веде розслідування цієї справи, незважаючи на нові обставини, має намір довести слідство до кінця.

Говорить Зигмунт Капуста: Кожна смерть, кожна подія такого типу, кожна можливість отримання свідчень чи скористання з якогось джерела – якщо вона стає закритою –ускладнює слідство, але не перекреслює можливості проведення розслідування. І тому варшавська прокуратура вестиме цю справу й надалі.

Кор.: Запевнення прокурора все ж не переконують тих, хто не вірить у самогубство “Баранини”. Колишній міністр юстиції Польщі Лех Качинський вважає, що Баранині допомогли перебратися на той світ, оскільки він мав чимало компрометаційного матеріалу на деяких польських політиків та бізнесменів. Підозри тих, хто переконаний, що “Баранину” просто прибрали, підсилює й інформація про те, що таємничо зник і архів Єремії Баранського. Отже, кажуть, вони, якщо слідству і вдасться встановити причини вбивства міністра Дембського, то вже ніколи не вдасться з”ясувати, з ким Дембський і Баранський були ще пов”язані у світі політики та бізнесу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG