Доступність посилання

ТОП новини

США та союзники по коаліції звернулися до Ради безпеки ООН скасувати санкції щодо Іраку


Михайло Мигалисько США та союзники по коаліції звернулися до Ради безпеки ООН скасувати санкції щодо Іраку

Вашингтон, 9 травня 2003 - Постійний представник Сполучених Штатів в ООН Дон Негропонте кілька годин тому, (10:30 Нью-Йорк 16:30 Прага) передав на обговорення Ради безпеки нову резолюцію у справі скасування санкцій щодо Іраку. Обговорення відбувається за зачиненими дверима.

Як повідомляє Боб МекМен кореспондент радіо “Свобода” у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, який отримав попередній текст американської резолюції, йдеться про документ-план відбудови Іраку протягом наступних дванадцяти місяців. Згідно з проектом резолюції, головну роль у цьому процесі надається очолюваній Сполученимим Штатами Америки коаліції. Саму коаліцію у вищезгаданій резолюції визначають як окупаційну силу в Іраку. Вона матиме адміністративний контроль, також розпоряджатиметься прибутками із іракської нафтовидобувної промисливості та гарантуватиме стабільність у країні. При чому, Організації Об”єднаних Націй виділено переважно дорадчу роль. Згідно з документом, генеральний секретар ООН Кофі Аннан повинен призначити спеціального координатора, який співпрацював би з американськими, британськими та іракськими представниками щодо формування адміністративних струткур, гуманітарної допомоги тощо. Посол Джон Негропонте напердодні засідання Ради безпеки зазначив, що серед членів цього форму панує нова атмосфера співпраці: “Ми з твердо сподіваємося, що усі розпочнуть обговорення в коснтруктивному дусі, щоб врешті ми почали обговорювати питання перетворень іракської економіки, сприяння у формуванні демократичної політичної системи та щоб врешті було зрушено з місця процес відбудови (Іраку)”.

Слід однак зазначити, що Росія та Франція, які перед війною в Іраку виступали за скасування санкцій, тепер наголошують на тому, що саме скасування має відбутися лише після встановлення легітимної влади в Іраку та коли ООН офіційно визнає, що Ірак роззброєно.

Більшість із 15 членів Ради безпеки сьогодні заявили, що їм слід вивчити проект резолюції переданої їм на обговорення Сполученими Штатами. Щоправда, представник Росії в ООН посол Сергій Лавров сьогодні зазначив лише, що Москва має “довгий список” запитань. Посол Німеччини наголосив, що йде контруктивне обговорення. Тим часом французькі особи говорять про необхідність прагматизму. Експерти твердять однак, що, ймовірно, не дійде до таких напружень і поділу в Раді безпеки, як це було до початку воєнної кампанії в Іраку. Сполучені Штати та представники коаліції висловлюють сподівання, що проект нової резолюції ухалять протягом наступних двох тижнів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG