Доступність посилання

ТОП новини

Тимчасова американська адміністрація в Іраку розпустила іракську армію і сили безпеки


Василь Дарчук Тимчасова американська адміністрація в Іраку розпустила іракську армію і сили безпеки

Прага, 23 травня 2003 - У рамках стабілізації становища в Іраку і формування нового керівництва тимчасова коаліційна адміністрація здійснила надзвичайно важливий крок. Цієї п’ятниці розпущено іракську службу безпеки і збройні сили, які підтримували режим Саддама Гуссейна. Найближчим часом розпочнеться формування національної армії самооборони, яка мала б стати на захист нового державного устрою і демократії в Іраку.

Формування нових збройних сил, як підкреслюють представники тимчасової коаліційної адміністрації в Багдаді, мало б стати першим кроком на шляху створення і закріплення нового вільного Іраку. У заяві адміністрації не уточнено – коли може бути закінчене формування нової армії і не наведено деталей про соціальний та етнічний склад майбутніх збройних сил. Проте із попередніх заяв офіційних осіб США відомо, що до складу нової іракської армії, яка мала б стати професійною, ефективною, політично безсторонньою і представляти весь Ірак, увійдуть також представники дотеперішньої армії, флоту і військово-повітряних сил Іраку, які не скомпрометували себе причетністю до партії Саддама “Баат” і не вчинили жодних кримінальних злочинів.

Згідно з рішенням коаліційної адміністрації, розпущено також міністерство оборони і республіканська гвардія. Усі звільнені військові і службовці цих установ отримають одномісячну платню. Полковники й генерали не отримають жодної соціальної допомоги, бо вони, як мовиться в заяві адміністрації, належали до привілейованого класу за часів режиму Саддама Гуссейна. Щоправда, кожен з них має право довести протилежне, тобто непричетність до режиму. У заяві коаліційної адміністрації мовиться, що всі ці заходи повинні продемонструвати іракцям, що з режимом Саддама цілковито і назавжди покінчено.

Перед воєнної акцією іракська армія налічувала 300 тисяч військовослужбовців. Під час акції більшість з них втекла з казарм і лише кілька тисяч з них захоплено в полон. Тим часом минулої неділі група іракських офіцерів провела в Багдаді демонстрацію з вимогою видати їм зарплату за неоплачений період від початку воєнної акції 9 квітня. Вони вважають також, що технічний персонал попередньої армії, який стояв поза політикою, повинен би увійти до нових збройних сил Іраку.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG