Доступність посилання

ТОП новини

Мiнiстр агропромисловостi Сербiї Драґан Веселинов подав у вiдставку внаслiдок масових протестiв громадян,обурених його заявами й поведiнкою. Вiн був причетний до транспортної аварiї, в якiй загинула одна особа


Михайло Рамач Мiнiстр агропромисловостi Сербiї Драґан Веселинов подав у вiдставку внаслiдок масових протестiв громадян,обурених його заявами й поведiнкою. Вiн був причетний до транспортної аварiї, в якiй загинула одна особа

Белград, 2 червня 2003 – Молодий професор столичного Факультету полiтичних наук Драґан Веселинов свого часу став популярним через рiзку критику режиму Слободана Милошевича. Вiн, зокрема, виступав проти визискування урядом приватних землевласникiв і агропромисловцiв взагалi. Два роки тому, коли став мiнiстром, Веселинов обiцяв, що найближчим часом буде створено кращi умови для тих, хто в кризовi роки рятував країну вiд голоду. Проте, виявилося, що в державнiй касi немає засобiв анi для iнвестицiй в модернiзацiю агропромисловостi анi для стимуляцiї виробникiв. А приватнi компанiї з дозволу уряду iмпортують дешевi продукти й багатiють за рахунок сербських землеробiв й скотарiв.

Тим часом iм’я мiнiстра Веселинова преса пов’язувала iз численними скандалами. Торiк його iнспектори зустрiли в заповiднику з карабiном у руках. Мiнiстр пояснив, що вiн не полював, а просто гуляв. Вiдтак спалахнула афера щодо вивозу рiдкисних птахiв та iнша у зв’язку iз продажем штучних добрив, подарованих Сербiї урядом Японiї. Японцi надiслали добриво як гуманiтарну допомогу, а хтось у Белградi здогадався, що на цьому можна добре заробити. До скандалiв були причетнi окремi працiвники Мiнiстерства агропромисловостi. Перевiрку проводили комiсiї призначенi цим же мiнiстерством. Неважко припустити, що така перевiрка завершилася без результатiв.

А у квiтнi стався новий скандал. Точнiше, транспортна аварiя, в якiй загинула людина. Аварiю викликав джип Мiнiстерства агропромисловостi. Мiнiстр стверджує, що за кермом був його водiй. Проте, окремi свiдки кажуть, що в машинi перебували чотири особи , що двоє загадково щезли вiдразу пiсля аварiї. Слiдчi органи нiбито ще не встановили, з якою швидкiстю їхала мiнiстерська машина.

Мас-медiа вимагали термiнової вiдставки мiнiстра. Веселинов зухвало заявляв, що проти нього виступають тi, хто прагне дестабiлiзувати владу. Петицiю з вимогою вiдставки пiдписало кiлька тисяч громадян. Мiнiстр нарештi здався. Газети в своїх коментарях зазначають, що йдеться про велику перемогу громадськостi над урядовцем, котрий себе вважав недоторканним та незамiнним.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG